LOADING

Type to search

Jak ke zlatému hattricku Cantové dopomohla česká bafuňářka Nash

Bike Reportáže

Jak ke zlatému hattricku Cantové dopomohla česká bafuňářka Nash

Share

Sanne Cantová z Belgie získala třetí duhový dres v řadě. Zhruba v polovině závodu se sama dokázala odpoutat od kvarteta Nizozemek! Z české trojice byla nejlepší veteránka Kateřina Nash, v jedenačtyřiceti nejstarší členka závodního pole – 20. Pak 29. skončila Karla Štěpánová a 33. (ze 40 na startu) Pavla Havlíková.

Jak pro tebe probíhal závod, Kateřino?

Už po startu jsem se tam dopředu nedostala, pohybovala jsem okolo osmnáctého dvacátého místa, chvíli dopředu, chvíli dozadu.

Trať ti nevyhovovala o něco víc ani díky tomu, že začalo před startem pršet?

Ne, ne, vůbec, já radši kopce. Ale byla zajímavá, technické části pěkné Nudná placka se tím rozbořila. Ale když umíš kopce, na třech vteřinách toho moc nenajedeš. Jezdila jsem dobře, nedělal chyby, to jsem spokojená. Ale nohy nejely tak rychle jako zbytku světa.

Pavla Havlíková

Vyrazila jsi sem přes půl zeměkoule ještě jako závodnice, nebo už víc jako funkcionářka, zástupce závodníků na kongres mezinárodní federace UCI?

Obojí. Závod jsem si vymyslela sama pro sebe, protože jsem sem jela a cyklokros mám ráda. Tak jsem to zkombinovala. Kdyby to zasedání tady nebylo, je dost možný, že bych už ani nejela. Máme s týmem trošku složitější situaci, z mezinárodního se stal loni v létě více americkým. Jsem ráda, že jsem ještě mohla na pár závodů do Evropy přijet.

Sanne Cantová

Jak hodnotíš třetí vítězství Sanne Cantové, která v průběhu sezony zdaleka tolik nezářila, ve světovém poháru nevyhrála…

Nejsem překvapená. Loni na startu se tu třásla, já jsem ji obejmula a povzbudila a ona pak vyhrála. Pamatuje si to. Na startu ke mně přišla a připomenula mi to, tak jsem ji obejmula znovu. A vyšlo to! Takže si dělám drobnou zásluhu.

A další plány?

Stejně jako loňské léto. Etapáky a další bikové závody po Americe.

Karla Štěpánová

foto: Jaroslav Svoboda

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *