LOADING

Type to search

Chyby, pády, hodiny… Czeczinkarová skončila v slzách

Bike Reportáže

Chyby, pády, hodiny… Czeczinkarová skončila v slzách

Share

Ani pozice v první řadě na startu, ani sluneční paprsky, ani návštěva dánského prince Frederika Andrého Henrika Christiana nepomohly naplnit tajný medailový sen Jany Czeczinkarové v závodě cyklokrosařek do 23 let na mistrovství světa v Bogense. Do cíle dojela patnáctá a zaplavila ho proudem slz. Kompletní stupně vítězů zaplavila oranžová barva nizozemských dresů, zlato bere Inge van der Heijdenová. Další Češky? 34. Nikola Bajgerová, 35. Kamila Janů a 37. Elizabeth Ungermanová.

Za začátku to ale vypadalo dobře?

Jelo se mi výborně, držela jsem se s prvními. Ale pak jsem začala dělat chyby, podklouzávalo mi to v zatáčkách a ztrácela jsem místo po místu.

krátce po startu

Co se stalo?

Hlavně ve výbězích mi to moc nešlo a v těch točkách jsem nebyla moc průbojná, takže někdo mi hodil loket a já jsem poslušně uhnula. Sice jsem se od startu rvala a byla jsem tam i na čele, ale pak jsem tam nechala udělat díru. Ke konci mi už netáhly nohy, i když nemůžu říct, že bych ten start přepálila. Neměla jsem žádnou krizi, ale nedokázala jsem se dostat do správného tahu, ani jsem nejela na limitu. Každou chvíli jsem byla na zemi, vždycky mě skočily aspoň tři holky…

Čím to vysvětluješ, přehnanou motivací, nebo kluzkým terénem?

Nejsem úplně běžec, půl roku jsem se neběhala se zraněnou nohou. Ztrácela jsem i tam, kde bych nemusela a od druhého kola se to kazilo. Jak mě předjížděly holky, od kterých bych to nečekala, hlava to asi nevzala a to mi přispělo. Byla jsem zbrklá, všechno se sečetlo.

ve sjezdu

Vpředu odjela desetičlenná skupina a ty jsi v posledním kole ještě probudila naděje.

Snažila jsem se je docvaknout, ale byla jsem za nimi. Už jsem se blížila, chtěla za zatáčkou zabrat a udělala jsem hodiny. Zase na zemi! Často jsem jezdila rovinky ve větru sama, to mi taky sebralo síly. Ale rozhodlo, že jsem to ve druhém kole pustila.

Stále jsi přesvědčená o vhodnosti vyrovnané celoroční kombinace cyklokrosu a horských kol?

Když je cyklista dobrý, dokáže jezdit všechno. To potvrzuje Mathieu van der Poel i další. Kdo má kvalitu fyzickou i psychickou, může jezdit silnici, biky, kros i dráhu. A celoroční závodí zápřah? Myslím, že nevadí. Každý má pauzu stejně jen tak týden a jezdí, trénuje nebo závodí dál. Ve finále sezona nikdy nekončí.

čelo už je daleko…
jede se na břehu moře
rozjetí na válcích

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *