Type to search

Pražský lyžařský pohár na Vypichu slavil dvě premiéry

Outdoor Reportáže

Share

Ač se jelo už poosmé po obnovené premiéře, stejně přinesl Pražský pohár v běhu na lyžích novinky. Díky sněhové nadílce podpořené mrazem se podařilo zkušeným pořadatelům připravit zatím nejdelší okruh a zároveň nejširší, takže se mohl uskutečnit hromadný start.

„Asi nejlepší závod, co tu byl,“ hodnotila spokojeně SkiPark na pláni na Vypichu před oborou Hvězda vítězka Anna-Marie Hejná, která má zkušenosti i z předchozích intervalových kritérií v Chuchli. Jednou se tam borci vtěsnali i na třísetmetrové kolečko!

vítězka Anna-Marie Hejná

„Moc pěkná atmosféra, je to zase úplně něco jiného. V Praze takhle večer… A pořád je to závod, nemůžete to šetřit. Naštěstí soupeři se už v prvním ze tří okruhů odpojili,“ vykládal ostřílený Jan Ferdinand Polášek, který má za sebou i letošní Marcialongu. Vyhrál časem 11:59 skoro o minutu.

Zhruba čtyřsetmetrový okruh z umělého sněhu paní Zima natáhla o víkendu skoro na dva kilometry. Pětikilometrovou trasu tedy dospělí natočili třikrát volným stylem – loni museli dokola dvacetkrát. „Jelo to hodně rychle a přechody nedělaly žádný problém,“ potvrdil Polášek, člen MFF Praha/Jelita Run, v civilu IT expert (stejně jako loňský vítěz a reprezentant v lyžařském orientačním běhu Radek Laciga) a jinak všestranný vytrvalec, dále běžec i cyklista.

závod pro celou rodinu

Druhý skončil Michal Bráblík z Jeseníku a třetí Petr Polášek (MFF Praha). Hejná (Silvini/Madshus) byla desátá v absolutním pořadí a dobře se rozjela na Jizerskou 50. Vedle pátečních sprintů ji v devatenácti letech poprvé čeká i celá padesátka! Tam nebude chybět ani o 11 let starší JF Polášek.

Atmosféru v ještě chladném podvečeru rozehřály závody dětí, kde se ve všech kategoriích představilo sto malých lyžařů.

cííííl….

ČEZ SkiPark zůstává i nadále v provozu denně od 8 do 21 zdarma, můžete si vypůjčit i materiál nebo objednat instruktora, lekce tu dává i olympijská vítězka Kateřina Neumannová. To vše díky zásadní podpoře Magistrátu hlavního města Prahy, Domu dětí a mládeže a městské části Prahy 6.