LOADING

Type to search

Kalas představil nové kombinézy Sonic nejen pro mistry světa

Bike Testy

Kalas představil nové kombinézy Sonic nejen pro mistry světa

Share

Nová kombinéza Sonic je výsledkem mnohaměsíční práce a symbolem opravdové spolupráce za účelem vytvořit inovativní produkt. Specialisti z vývojového oddělení táborské firmy Kalas pracovali v úzkém kontaktu s anglickými výzkumníky pro inovaci, elitními stíhači a sprintery britského národního týmu.

Když v roce 2017 navázala firma Kalas spolupráci s Britským svazem cyklistiky, společně si určili ambiciózní cíl vytvořit nejrychlejší kombinézu na světě. S cílem dosažení nejmenšího aerodynamického odporu provedli mnoho testů na dráze v Manchesteru a pečlivě vybrali látky doporučené od textilních odborníků z Itálie.

britští stíhači trénují na dráze v Manchesteru

Již po prvních měsících vývoje dosahoval prototyp kombinézy vynikajících výsledků. Proto se Britský svaz rozhodl začátkem března roku 2018 využít kombinézy při mistrovství světa na dráze v nizozemském Apeldoornu, kde si v nich tým anglických stíhačů dojel pro duhové trikoty.

Od té doby kombinéza dostala několik nepatrných kosmetických úprav a vznikla hned celá nová generace aerodynamických kombinéz v pánském a dámském provedení pro dráhový sprint, vytrvalostní disciplíny a silniční časovky.

příprava, to je věda

„Čím rychlejší se nám podaří vyvinout kombinézu, tím větší šanci máme vyhrát zlatou medaili na dráze. V kombinéze jsme nakroužili mnoho kol na dráze, porovnávali jsme ji s konkurenčními značkami, abychom dosáhli nejlepších výsledků. Je skvělé, že firma Kalas má zájem na tom, abychom byli rychlejší,“ řekl Ed Clancy, člen vítězných stíhačů ze světového šampionátu a držitel Řádu britského impéria.

„Trávíme v kombinézách takřka celý den, na dráze při tréninku, v zalehnuté pozici, někdy 50 km, někdy 200 kol, takže je pro nás nesmírně důležité, aby kombinézy byly pohodlné a zároveň rychlé,“ dodal jeho zlatý parťák Ollie Wood.

kapsa na zádech

Pro plynulejší proudění vzduchu má na bocích a ramenou speciální aerodynamickou látku. Integrovaná kapsa na zádech pomáhá snížit odpor vzduchu a zamezuje poškození kombinézy od připínacích špendlíků. Nohavice a konce rukávů jsou zakonečené vnitřní silikonovou páskou, čímž zajistí dokonalé přilnutí.

Kombinézy Sonic nejsou určeny jen pro britské závodníky. U značky Kalas jsou k dostání pro klubové jezdce ve vlastním designu a během několika dní budou k dispozici i pro jednotlivce na eshopu.

aerodynamické linie na látce

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *