LOADING

Type to search

Sněhu na Vypichu kvapem ubývá, karneval nebude

Outdoor Aktuality

Sněhu na Vypichu kvapem ubývá, karneval nebude

Share

Už šestý týden se lyžuje ve Skiparku Praha na Vypichu před branami obory Hvězda. Navzdory jarnímu oteplování zůstal běžecký okruh 350 m dlouhý s tloušťkou asi 25 cm sněhu. Až do víkendu, na středu chystaný karnevalový rej museli pořadatelé v pondělí (4. 3.) zrušit.

„Vzhledem k počasí se už nedá sníh udržet, letošní provoz Skiparku končí,“ oznámil za pořadatele Martin Dvořák.

Přitom ještě ve čtvrtek to vypadalo nadějně: „Po loňském úspěchu se tu opět uskuteční pohodová akce, setkání milovníků zimních sportů. Pro děti připravujeme dovednostní soutěž na běžkách. Dospěláky zveme na maškarní běžkování se soutěží o Nejlepší maškaru. Klidně si vezměte i boby, sáňky, pytle a další náčiní. Občerstvení ve formě hudby, čaje a grogu pro vás nachystáme.“

co se v mládí naučíš…

Skipark Praha v této režii i se školou olympijské vítězky Kateřiny Neumannové – která se zúčastní po návratu z mistrovství světa v Seefeldu – běží už osmou zimu. Lyžuje se denně od 8 ráno do 21 večer. Vstup je zdarma, v areálu lze využít půjčovnu vybavení i trenéry, objednat i lekce pro školy. Konal se tu tradiční Pražský pohár v běhu na lyžích, začátkem února při sněhové nadílce se okruh protáhl až na dva kilometry a tento týden zde dokonce natáčel americký filmový štáb.

Dříve se lyžovalo na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, loni tady na Vypichu ve vyšší nadmořské výšce a na rozlehlejší ploše využilo možnost metropolitního běžkování  třicet tisíc lidí, přestože se díky rozmarům paní Zimy začínalo až v únoru. Dnes se rozhrnuje poslední zásoba vyrobeného sněhu, takže i o víkendu budou kvalitní podmínky. Nemusíte se jen v televizi dívat na Vasův běh.

Více informací i webkamery můžete najít na http://www.skiparkpraha.cz

pražská lyžařská idyla z počátku února

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *