LOADING

Type to search

Je tu Bike guru 2, jak cestovat za sportem

Bike Aktuality

Je tu Bike guru 2, jak cestovat za sportem

Share

Cestovat za kolem jako fanoušek velkých sportovních podniků, anebo s kolem jako polykač kilometrů a příhod v sedle, lze úspěšně propojit. A zážitek se stane dvojnásobným. I o tom je náš časopis BIKE guru, jehož druhé číslo se právě objevilo na pultech dobrých prodejců časopisů. Kam všude jsme vyrazili?

Za teplem do Dánska! Na mistrovství světa v cyklokrosu, ale také na ostrov Fyn, jehož turistické cyklotrasy se pyšní glejtem UCI, Mezinárodní cyklistické federace.

Romana Labounková

Anebo do zlatých hor – aspoň pro českou cyklistiku. V Jeseníku žije, pracuje a trénuje Romana Labounková, mistryně světa ve fourcrossu. Ačkoliv už chtěla končit, za obhajobou duhového trikotu se do Val di Sole letos vydá. Víte, kolik třeba navzpírá kilo?

tak se fotí šampionka

Až do Argentiny se vydal na start své druhé životní cesty elitní silničář Petr Vakoč. Jak se mu to povedlo?

Zkusili jsme najít Top 10 destinací pro horské kolo, které byste měli navštívit. Najdou se od Whistleru v Kanadě přes švýcarský Davos až po Queenstown na Novém Zélandu. Máte nejvyšší čas začít – šetřit, plánovat a vyrazit, abyste je všechny (do konce života) stihli. Pro začátek ale postačí třeba Trail of Life v Bílých Karpatech, znáte ho?

Aktuálně sledovaným kontinentem se stává Afrika, nejen blížícímu se závodu Cape Epic. O jeho zákulisí vypráví jeho znalec Kristian Hynek. Ale pravý černý kontinent poznal Tadeáš Šíma, který ho přejel na kole od severu na jih. Sám. Čtěte jeho zážitky.

Za nádhernými zážitky nemusíte jezdit přes půl planety, najdete je i kousek od domova. O čemž nám předložil obrazovou zprávu skvělý fotograf Jiří Šimeček. Nazvali jsme ji Král Šumavy.

síla třeba!

A abyste byli ve správné formě, zašli jsme do posilovny. S Radkem Polnickým, mistrem země v silovém trojboji a bývalým předním cyklokrosařem, jsme připravili povídání o cvičení pro cyklisty.

Pak už budete připraveni i na enduro, které nám obsáhle představuje jeden z jeho nejlepších českých jezdců Petr Leták. Anebo na účast v závodě extrémním štafet, kde je profese bikera velmi žádanou?

Otestovali jsme i gravely Author Ronin a Canyon Grail, nebo zimní bundu a kraťasy od značky Maloja. Zkrátka plno čtení a inspirace, podle meteorologů už prý přichází jaro.

Author Ronin SL

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *