LOADING

Type to search

Kulhavý se vydal za africkou obhajobou a novým parťákem Gazem

Bike Aktuality

Kulhavý se vydal za africkou obhajobou a novým parťákem Gazem

Share

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý, také trojnásobný vítěz Cape Epicu, vyrazil za obhajobou a pátou účastí na nejslavnější bikový etapák světa. Na poslední chvíli, dvanáct dní před nedělním startem, a na dálku přitom změnil parťáka. Namísto záhadným virem náhle onemocnivšího Howarda Grottse s ním pojede Sam Gaze!

„Bylo to rozhodnutí týmu Specialized, ono asi ani nic jiného nezbývalo,“ konstatoval Kulhavý, který už letos sice není členem továrního týmu značky, ale ve vlastní formaci stále využívá prověřený materiál Specialized. Gaze měl jet původně s Alanem Hatherlym.

Gaze loni ukončil vítěznou série Schurtera ve světovém poháru právě v Jižní Africe

„Mě to pochopitelně mrzí, protože jsme se vloni s Howiem sehráli a i přes prvotní porodní bolesti jsme si sedli a doplňovali se. Uvidíme, jak to půjde se Samem. On je úplně jiný než Howie, výbušný, bude chtít být pořád na na čele, bojovník. Jede první Cape Epic, a to je asi největší jeho handicap,“ poznamenal český matador na adresu 24letého částečně maorského jezdce z Nového Zélandu, dvojnásobného mistra světa do 23 let.

Kulhavý sám tvrdí, že připraven je dobře, stejně jako vloni. „Pro mě jsou jednoznačnými favority Manuel Fumic a Henrique Avancini, kteří byli vloni třetí, ale měli hodně defektů. My nejsme bez šance, jen nám chybějí Samovy zkušenosti s podobným typem závodů. Budu rád, když se nám podaří vyhrát etapu a v celkovém pořadí se dostaneme co nejvýš. Ale v tuto chvíli nejsem schopen říci: jedeme vyhrát.” Zázemí jim pomůže vytvořit i bývalý mistr světa i vítěz Epicu, Christopher Sauser.

Kulhavý a Maserati, to taky funguje

Český šampion se podle svých zvyklostí vydal do Jižní Afriky na poslední chvíli. Na letiště ho doprovázel dlouholetý trenér Viktor Zapletal. Popřát všechno nejlepší přijel i František Raboň, který také měl tu čest závodit na Cape Epicu po boku Christophera Sausera a nyní jako zástupce firmy Kalas předal poslední kusy dresů nejen pro něj ale i pro Petera Fagerhageho, norského druha Kristiana Hynka.

Po šestnáctihodinovém letu do Kapského Města přes Londýn čeká Kulhavého v Africe oficiální focení, závod ve slumu ve prospěch zdejší nadace, tisková konference, ladění kola a týmové porady. Program do startu má nabitý. „Rychle to uteče, těším se, až to odstartuje…,“ dodal.

Do 16. ročníku (8 etap, 624 km, 16650 metrů převýšení) by mělo nastoupit třináct Čechů. Vysoké ambice mají Ondřej Cink (jede se Španělem Manteconem), Hynek (loni třetí s Albanem Lakatou) nebo Matouš Ulman s Tomášem Višňovským (Česká spořitelna/Accolade). Ale i veterán Ondřej Fojtík (jede s Portugalcem Silvou), anebo triatlonistka Lucie Zelenková v mixech se svým jihoafrickým parťákem Traari Swartem.

Více o Cape Epiku čtěte v časopise Bike guru 2, který je právě na stáncích.

foto: Jan Němec, Jaroslav Svoboda

na únorové Afxentii na Kypru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *