LOADING

Type to search

Na skialpy? Do Krkonoš, na Friesovky!

Outdoor Aktuality

Na skialpy? Do Krkonoš, na Friesovky!

Share

Zima se nám láme do půlky a na dohled už jsou nasvícené jarní svahy a prodlužující se dny. Ideální čas pro skialpy. A ten nejlepší pro vás, kdož jste se třeba ještě neodhodlali je vyzkoušet, přijde koncem března nebo začátkem dubna na Friesových boudách v Krkonoších. Právě byla spuštěna registrace na tyto víkendové kempy v režii osvědčeného Harfasportu.

„Ideální pro začátečníky, ale nudit se nebudou ani zkušenější, podle skladby účastníků se rozdělíme na skupiny. Ale musíte být aktivní lyžaři,“ říká Lenka Křížová z Harfasportu.

jak se chovat v horách

Po úspěchu luxusnějších kempů v Alpách teď přicházejí spíše pohodovější kursy v tuzemských podmínkách, jejichž cílem je hlavně „kochání se“ lyžemi i přírodou. Buď poslední březnový víkend (29.-31. 3.) nebo ještě o dva týdny později (12.-14. 3.) přímo v srdci Krkonoš s horským vůdcem Matějem Jindrou.

V pátek odpoledne v 16 hodin je sraz na parkovišti ve Strážném na Lomu, odtud se vyrazí po domluvě buď rolbou, nebo pěšky, nebo už na lyžích směrem ku Friesovkám, které leží v 1175 metrech. Večer se chystá povídání o lavinovém nebezpečí, bezpečném pohybu v horách, materiálu na skialpy a dalších zajímavostech. A pak v sobotu i neděli výlety po horách s výukou speciálních dovedností na skialpech.

V ceně 2990 Kč máte bydlení a služby vůdce, ale není tam strava a vybavení. Půjčit si ho můžete v Harfasportu v Praze s 25% slevou. Další informace získáte na mailu skialp@harfasport.cz.

Friesova bouda Matouš, tady se bydlí

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *