LOADING

Type to search

Pražský MTB pohár startuje v Garden parku v Jenči i se Škarnitzlem

Bike Aktuality

Pražský MTB pohár startuje v Garden parku v Jenči i se Škarnitzlem

Share

Unikátní prostředí Garden Parku Jeneč bude v neděli 24. března dějištěm prvního kola Pražského MTB poháru 2019. Tímto závodem také bude zahájena tuzemská sezóna olympijského cross contry horských kol.

První závod se těší velkému zájmu bikerů z celé České republiky. „Už během dvou hodin po spuštění registrace zaznamenal náš přihlašovací systém více než dvě stovky přihlášek,“ popisuje situaci manažerka celého seriálu Jarka Krakovičová.

Pražský MTB pohár, seriál závodů v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem vstupuje do své sedmé sezóny.  

Tratě v unikátním prostředí Garden Parku Jeneč už jsou kompletně připravené pro závod a oproti minulému ročníku všechny zaznamenaly větší nebo menší změny.

„Garden Park v Jenči je doslova ráj pro závod horských kol,“ popisuje prostředí ředitel závodu Viktor Zapletal. „Jde o rozsáhlý, uměle vytvořený parkový areál s řadou nevšedních kamenných prvků. Podklad tvoří štěrkové, kamenité a písčité podloží, které umožňuje závodit bez omezení i v případě silného deště a navíc jde o atypický podklad, který rozvíjí jezdce po technické stránce doslova na každém metru. Tratě jsme oproti minulému roku více postavili na míru jednotlivým kategoriím.“

Například početná kategorie dětí v rozmezí 7 – 10 let bude závodit na okruhu se dvěma skoky, výjezdem i zajímavým cílovým sjezdem. Nejmenší bikery ve věku 4 – 6 let zase čeká zábavný, rovinatý okruh. Parametry žákovské tratě splňují nejvyšší nároky, nově se žákům přidal výjezd, který může rozhodnout závod a velký závodní okruh byl doplněn o výjezd na nejvyšší bod Garden Parku s následnou sérií prudkých sjezdů nazvanou Kaskády i o další technický sjezd, kterému se říká Pumpa. „Obecně se dá říci, že Garden Park Jeneč splňuje všechny nároky pro závod mnohem vyšší kategorie než je Pražský MTB pohár,“ dodává Zapletal.  

Úvodních závodů se bude účastnit celá řada jezdců absolutní české špičky. Tradičním účastníkem bude Jan Škarnitzl, olympionik a čerstvý vítěz kyperského Sunshine Cupu. Mezi juniory absolvuje svou tuzemskou premiéru Jan Zatloukal, loňský mistr Evropy U17. Při pohledu do startovní listiny kategorií žáků a dětí můžeme hovořit o účasti většiny nejvýznamnějších tuzemských klubů.

Oficiální trénink na trati v Garden Parku se uskuteční v pátek 22. března od 16 do 18 hodin a v sobotu 23. března od 11 do 18 hodin.

Propozice 1. kola najdete zde: http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/Pražský-MTB-pohár-2019_propozice_1_kolo_-Jeneč.pdf

Počty okruhů: http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/PMTBP-2019_Pocty-okruhu_1_kolo-Jeneč_V1.pdf

Trasy jednotlivých okruhů 1.kolo – ZDE

Časový program Pražského MTB poháru: http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/Pražský-MTB-pohár-2019_časový-program.pdf

On line registraci a více informací o Pražském MTB poháru naleznete ZDE: http://prahamtb.cz/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *