LOADING

Type to search

Grand Prix veletrhu For bikes 2019 má Orbea Oiz, nejlepším elektrokolem je Canyon Neuron:On

Bike Testy

Grand Prix veletrhu For bikes 2019 má Orbea Oiz, nejlepším elektrokolem je Canyon Neuron:On

Share

Tradiční a oblíbený cyklistický veletrh For bikes proběhl o víkendu. Jeho součástí byla také soutěž Grand Prix o nejlepší exponáty ve čtyřech kategoriích. O výsledku rozhodl i hlas naší redakce.

O nejlepší kolo soutěžily čtyři uchazeči.

Vyhrál stroj Orbea Oiz 29 M10, který ukazuje kompletně přepracovaný lehký celoodpružený rám španělské značky (v M jen 1,83 kg), využívající technologii z leteckého průmyslu. Tlumič Fox je umístěn s přímým vstupem bowdenu do tlumiče, zdvih má 120 mm. A individuální design v programu MyO bez příplatku.

Druhý skončil Trek Madone SLR 7 Disc , špičková mašina na nejlepším aerodynamickém rámu tradiční americké značky. Odpružení IsoSpeed tlumí vibrace, má integrované diskové brzdy, celokarbonovou vidlici, elektronické řazení 2×11 Shimano Ultegra Di2 a kola Bontrager Aeolus Pro 5 Disc umožňující užít bezdušové pláště.

Třetí příčka patří KTM Prowler Sonic 12, což je nový 29´´ full z Rakouska. Má karbonový rám straight-line-link, boost 148 mm, vidlici Fox 36 150 mm, tlumič Fox K float DPS 150 mm a kompletní sadu Shimano XTR.

Dále skončil Amulet 29Big Jose! Carbon je pátou generací karbonových kol 29Big Jose! z domácí dílny Jana Hataše Hattyho. Staví je na zakázku, můžete si tedy vybrat komponenty dle svých požadavků. Každopádně máte karbonovou vidlici s boost osou, zapletená kola Race-lihgt Fullback a pohon a brzdy Shimano XT 1×11.

A pak i Rascal 16 nebo 20 je ultralehkým dětským kolem z domácí výroby. Váží jen 5,6 kg s řemenovým převodem. Možná personalizace nápisem na podsedlové trubce.

Mezi elektrokoly kraloval podle očekávání Canyon Neuron:On, ten je malým bráškou známých oceňovaných modelů. Má motor Shimano Steps E8000, kola 29´´ i 27,5´´, zdvih 130 mm, semiintegrovaný systém pohonu se snadnou výměnou baterie, vážící jen 2,6 kg.

Druhý skončil KTM Macina Chacana 293, novinka rakouské značky s 29´´ koly, motorem Bosch Performance Line CX, baterií Bosch PowerTube 500 wh, tlumičem RockShox Monarch, vidlicí RockShox Recon RL 125 mm nebo řazením Sram NX Eagle 1×12.

Třetí pak MTF Xtreme 9.0 – hodně očekáváná novinka od… světe div se, Mountfieldu! Tento full ale nabízí hodně nabitou sestavu – motor Bosch Performance Line CX, baterii Bosch PowerTube, vidlici RockShox Recon nebo odpruženou sedlovku uzamykatelnou z řídítek. K tomu hydraulické koutoučovky Shimano BR-MT 400 a řazení Shimano Deore RD-M6000. To vše za údajně výjimečnou cenu bylo poprvé k vidění právě na For bikesu.

Nejlepší cyklistický komponent se vybíral z šesti možností.

Vítězství získala odpružená vidlice DT Swiss F535 One (distributor Bottico s.r.o.) už sbírala ceny jinde. Využívá vinuté pružiny v kombinaci se vzduchovou komorou, díky tomu získává progresivitu a zároveň vysokou citlivost v začátku zdvihu. Dostupná je pro kola 27,5´´ i 29´´ se zdivhy 130, 140, 150 a 160 mm.

Druhá příčka patří zapleteným kolům Kastar XC Race CA 29, ruční zakázkové výrobě z Velkých Losenic s gravírovaním laserem a vahou od 1360 do 1420 gramů.

Třetí skončila cyklistická přilba Lazer Bullet 2.0 (Paul Lange Ostrava) je velmi aerodynamická a průchodná vzduchem (s otvíracím krytem Airslide v přední části). Má úzký tvar s čelní plochou ve tvaru kapky. Součástí jsou velké jednodílné panoramatické brýle, upevněné magnetem v přední části přilby. Pokud se nepoužívají, připnou se dozadu.

Dále soutěžily cyklistické kraťasy Assos Equipe RS SP (český distributor Col de Bonte) přicházejí po šesti letech vývoje s komfortní závodní vložkou se superAir microShock pěnou uvnitř na dvoupanelové konstrukci nohavic s minimem švů. Nebo Zdravá lahev Bike 2K10 od bratrů Mědílků ze Žacléře navazuje na už léta osvědčený model z bezpečného medicínského materiálu (bez ftalátů, proti plísním). Má nové 2K víčko, umožňující lepší úchop a snadnější otvírání. A ještě inteligentní fotochromatické brýle Lynx (od R-kontakt CZ) potřebují půl vteřiny na to, aby se zabarvily nebo zesvětlily. To se děje zásluhou spojení technologie mikročipu, fotochromatických vlastností a flexibilní LCD technologie.

Inteligentní fotochromatické brýle Lynx (od R-kontakt CZ) potřebují půl vteřiny na to, aby se zabarvily nebo zesvětlily. To se děje zásluhou spojení technologie mikročipu, fotochromatických vlastností a flexibilní LCD technologie.


A ještě tu bylaZajímavost veletrhu.

Vyhrál batoh coXa carry R5 (Bikeaction CZ), který nabízí unikátní systém uchycení na tělo, odstraňující nežádoucí tlak na ramenou a žebrech a poskytující lepší svobodu při delších nošení. Váží jen 600 gramů a pojme 5,5litrový obsah.

Druhá skončila elektrokoloběžka Ma-mi (vyrábí Spolmetal) pro dospělé s motorem v předním náboji s výkonem 250V. Plochá baterie se stala součástí nášlapu a zajišťuje nižší těžiště i lepší ovladatelnost.

Třetí byl High Live systém pro simulaci vysokohorské atmosféry (od M-ex production) dokáže nachystat podmínky až 6500 metrové nadmořské výšky pro cvičení dvou až dvanácti osob.

Dále zůstaly v pořadí Go!Mate – elektro koloběžka staep ER1 Plus je špičkový dopravní prostředek i sportovní vybavení. Výkonný motor integrovaný v zadním kole dokáže jet rychlostí až 25 km/h, má 7,5 Ah akumulátor a řídící počítač s pětistupňovou rychlostí, ale i pružnou nástupní desku. PakGo!Mate koloběžka staep TR3 se zadní brzdou pochází opět od německé značky Astra. A nakonec šejkr sítko adaptér ke každé sportovní lahvi R&B, který dovolí z lahve učinit i šejkr pro studené i teplé nápoje. Dobře se myje.

Elektrokoloběžka Ma-mi (vyrábí Spolmetal) pro dospělé s motorem v předním náboji s výkonem 250V. Plochá baterie se stala součástí nášlapu a zajišťuje nižší těžiště i lepší ovladatelnost.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *