LOADING

Type to search

Seriál Běhej s námi slavil finále v Únětickém pivovaru

Outdoor Reportáže

Seriál Běhej s námi slavil finále v Únětickém pivovaru

Share

Jasnou vládu Jiřího Chyby a Lujzy Slávikové v celém novém seriálu Běhej s námi stvrdil poslední závod v Úněticích. Pestrá a náročná šestka se startem a cílem v místním pivovaru jim přinesla čtvrtá vítězství!

zasloužená odměna v cíli

Řada běžců měla v nohou sobotní pražský půlmaraton, k večeru přišel i ostrý chladný vítr. Přesto se vyrazilo svižně a brzy se v drsném stoupání okolo Alšovy vyhlídky na Holý vrch pole nadělilo.

„Šel jsem trošku dopředu, ale nahoře mě zase seběhl a drželi jsme se spolu,“ popisoval souboj o špici s Janem Sedláčkem (SK Svěrák) lídr Jiří Chyba (Specialized/Nutrend). Ten měl za sebou víkendové vítězství v českém poháru horských kol mezi masters v Kutné Hoře.

V členitém terénu s převýšením 169 metrů, nahoru a dolů, lesem, přes skalky i asfaltový finiš nakonec soupeře přece jen udolal o 17 vteřin. Třetí skončil při premiéře v seriálu pětiprstový běžec a triatlonista Jiří Kala (CK Příbram Fany Gastro).

Mezi ženami podala snad nejlepší výkon tady Lujza Sláviková (tým Žuch), která statečně atakovala první desítku absolutního pořadí i s muži. Byť si v terénu teprve zvyká, držela se i v technických sekcích Tichého údolí. Druhá skončila o necelé dvě minuty pravidelná účastnice Magda Nováková (Suchdol), třetí byla Marcela Dvořáková (Olfin Car Ski Trutnov).

Tiché údolí

V přátelské atmosféře Únětického pivovaru pak proběhl bohatý „awards ceremony“. Kromě nejlepších v celkovém pořadí (počítaly se tři nejlepší výsledky ze čtyř), která si rozdělila v součtu 12000 Kč, odměnila všechny účastníky i tombola včetně hlavních cen – zapůjčení vozu Škoda Kodiaq na víkend s plnou nádrží od firmy Přerost a Švorc Auto, nebo dvou párů běžeckých bot On.

„ Jsme rádi, že máme už i u nás takový závod, který přiláká naše lidi i běžce odjinud, aby k nám přijeli a poznali okolní přírodu i pivovar,“ říká Jan Liška, místostarosta spolupořádající obce Únětice.

uprostřed král seriálu Jiří Chyba

„Běhat budu dál, stihnu dva běžecké tréninky týdně ve Stromovce, s kolem to dám nějak dohromady,“ plánuje Jiří Chyba. Podobně i ostatní. A kdyby jim to náhodou nevyšlo tak často, jak by si přáli – za rok je tu série Běhej s námi pro ně znovu. Organizační tým okolo Jana Plachého se stmelil a odvedl báječnou práci, což zde všichni ocenili závěrečným potleskem.

Výsledky závodu najdete zde: https://www.sportchallenge.cz/cz/unetice-bezi

videjko!

Další informace na www.behejsnami.com

Běhej s námi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *