LOADING

Type to search

Na Malevil Cup se chystají velcí světoví medailisté. A vy?

Bike Aktuality

Na Malevil Cup se chystají velcí světoví medailisté. A vy?

Share

Jubilejní 20. ročník legendárního Malevil Cup je na programu již 8. června. Trasy vedoucí hraničními hvozdy Lužických a Žitavských hor budou hostit cyklisty z celého světa. Aktuálně jsou přihlášeni závodníci z Evropy, ale i ze Spojených arabských emirátů.

Pořadatelé mají již v tuto chvíli potvrzená velká jména. Jednou z největších hvězd letošního závodu bude účast dvojnásobné olympijské medailistky Maji Włoszczowské z Kross racing teamu. Tuto úřadující polskou šampionku doplní na startovní čáře i její týmový kolega Ondřej Cink, který si na Malevil Cupu odbude svoji premiéru. Závod si nenechá ujít ani vítěz Cape Epic a úřadující český mistr v maratonu horských kol Kristian Hynek. Chybět nebude ani kompletní česká a německá maratonská špička.

Organizátoři připravili změnu trasy na nejdelší 100 kilometrové trati. „Jelikož má Malevil Cup v německé straně hor neskutečné jméno, rozhodli jsme se přidat nových 8 kilometrů právě v Německu. Tímto se dostáváme do krásných bikových pasáží Žitavských hor, které si vychutná každý biker,“ přisvědčuje Radek Patrák šéf organizačního týmu.

Oslavu jubilea otevře v páteční podvečer představení favoritů i legend závodu s jejich autogramiádou. Sobotní program začne startem maratonů od 8.30 hodin. Ze čtyř tras na 100, 65, 45 a 25 km a mnoha kategorií si vybere opravdu každý. Malevil Cup je pro všechny, proto je v programu i nesoutěžní jízda, rodinný cyklovýlet nebo večerní Bike-párty.

Nedělní program na Malevilu je tradičně vyhrazen dětem. Připraveny budou dětské závody, soutěže s Týmem silniční bezpečnosti a mnoho dalšího. Malevil Cup by Author by jste si rozhodně neměli nechat ujít ani vy. Přihlášky předem na internetu končí 3. června 2019.  

Odkaz na oficiální trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sfFLh8JHA5o

Více informací naleznete na www.malevilcup.cz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *