Type to search

Skialpový finiš World Cup Up se šel ve Špindlu

Outdoor Reportáže

Share

Tečku za skialpovou (závodní) sezonou napsali ve Špindlerově Mlýně. Trasa Svatý Petr World Cup Up vedla po trati obřího slalomu nedávného světového poháru na černé sjezdovce.

Šlo se jen nahoru – okolo kilometru s převýšením 375 metrů, 30 (zbylých z 56) branek. „Sněhová vrstva se už místy propadá, na přechodových cestách chybí sníh. Nechtěli jsme to už pouštět dolů z bezpečnostních důvodů,“ vysvětlil Marek Vampola z pořadatelského týmu Skiarálu. Každý z 13 účastníků spíše společenské akce si však kopec sjel i s poctivě nasazenou přilbou.

Nahoru se šlo bez ní, často jen nalehko v kraťasech a tričku. Časomíra ukázala vítězi při protnutí startovací buňky 16:03 (Petra Vlhová to jela opačně v březnu za 1:12…).

„Ale je, byla to zabíračka. Nerval jsem to domrtva, ale šel jsem svižně,“ usmíval se spokojeně Michal Štantejský. „Už skoro měsíc mám lyže na půdě, musel jsem je sundat, protože žena chtěla jít,“ doplnil hlavní inspiraci hrázný ze Špindlerova Mlýna a skialpinista, který už teď přece jen víc běhá a jezdí na kole. Však v čase závodu ukazoval teploměr patnáct stupňů. A vítěz už víc myslí na trať srpnové Krkonošské 50, kde se pravidelně účastní.

Mezi ženami byla nejlepší Michaela Rybišárová (26:58), druhá skončila Lucie Šretrová. „Moc se mi to líbilo, i když to byla dřina a v některých pasážích jsem nešla napřímo, ale cikcak. A ještěže se nejelo i dolů, nahoru mi to docela stačilo,“ vyprávěla.

Příjemná akcička oživila areál jen týden po ukončení zimního provozu. „Pár lidí sem na velikonoce přijelo, nahoře se bude ještě nějaký čas chodit, tak jsme to ještě chtěli oživit i tady dole,“ dodal Vampola. V časných dopoledních hodinách otevřel i zdejší Audi bar, který pamatuje mnoho divokých párty po velkých závodech. Započala se tu nová tradice?