LOADING

Type to search

Kolo pro život slaví 20! Startuje v sobotu na Karlštejn

Bike Aktuality

Kolo pro život slaví 20! Startuje v sobotu na Karlštejn

Share

Patnáct maratonů, k tomu šest dalších partnerských, kdyby vám to nestačilo. Tak vypadá nabídka seriálu Kolo pro život, největšího seriálu bikových závodů na světě ve dvacátém roce jeho existence. Začíná už v sobotu (27. 4.) Karlštejn tour z Dobřichovic u Prahy.

„Je to výzva, určitě na dalších deset let,“ slibuje David Trávníček z pořadatelské společnosti Petr Čech Sport. Sám velký fotbalový gólman poslal videozdravici do úvodu a měl by se objevit i na některém ze závodů, což se dá předpokládat zcela jistě po květnovém konci jeho bohaté kariéry.

„Bez tváří nejsou emoce,“ tvrdí organizátoři. Proto znovu pozvali Ondřeje Synka, veslařského mistra světa, který se chystá s celou rodinou. „Já se taky těším. Mého syna nejvíc zasáhne hrozba zákazu, že nepůjde na kolo,“ přisvědčil skifařský šampion, který pojede opět do Mladé Boleslavi (11. 5.).

Naopak jen výjimečně bude chybět Radim Kořínek, který je spojený s týmem České spořitelny a pak i Kolem pro život už 25 let. „Zima utekla a už se zase těšíme na novou sezonu. Potřebovali jsme mladou krev,“ vysvětlil rozloučení s legendou Pavlem Boudným po deseti letech. V týmovém dresu ho nahradí mladík Filip Rydval.

Zkušený maratonec Kristián Hynek má v plánu pět až šest startů, jistě i s oběma synky, a hlubší spolupráci se seriálem – už minulý týden nabídl společnou projížďku trasy Karlštejn tour z Dobřichovic. Ostatně KPŽ chystá nesoutěžní páteční programy s cyklistickými aktivitami v šesti lokalitách (Dobřichovice, Mladá Boleslav, Karlovy Vary, Vrchlabí, Plzeň a Znojmo), k tomu dětské cyklokroužky.

Přibývá také nesoutěžní Family jízda s nenáročným profilem a délkou okolo 20 km. A členové klubu Bike for Life dostanou zázemí ve VIP stanech. Namísto dlouholetého partnera značky Specialized se teď objeví značka BMC. V rámci podpory tříděného odpadu se bude používat zálohovaný kelímek Nicknack

Organizátoři připravili také novou technologickou podporu: Vedle tradičního webu www.kolopro.cz od května poběží nová platforma www.damekolo.cz a chatbot na messengeru v mobilu, kde komunikace půjde prostřednictvím QR kódu.

Seriál bude spolupracovat s Krásou pomoci, nadací miss Taťány Brzobohaté, která podporuje seniory. „Jízda na kole je mezigenerační aktivita, kde se může potkat celá rodina,“ říká její zakladatelka. Sama jezdí na kole doma ve východních Čechách okolo Opočna a chystá se navštívit i Kolo pro život. Zda si připíchne číslo, jako před časem při dámské běžecké pětce na Grand Prix v Praze, zůstává tajemstvím.

loni se začínalo na Trans Brdech

Kalendář Kolo pro život 2019

27. 4. Praha – Karlštejn Tour

11. 5. Mladá Boleslav Tour

25. 5. Hustopeče Tour

1. 6. Orlík Tour

15. 6. Karlovarský AM bikemaraton

22. 6. Vrchlabí – Špindl Tour

29. 6. Bikemaraton Drásal

20. 7. Trans Brdy

27. 7. Šumavský MTB Maraton

10. – 11. 8. Vysočina Arena Tour

17. 8. Manitou Železné hory

31. 8. Plzeňská MTB 50

7. 9. Znojmo Burčák Tour

21. 9. Oderská Mlýnice

28. 9. Ralsko MTB Tour

Doprovodné závody

18. 5. Jestřebí hory Úpice

29. 6. Obr Drásal

13. 7. Salzkammergut trophy Bad Goisern (Rakousko)

11. 8. Gravel a MTB Rally Nově Město na Moravě

1. 9. Tour Classic Vinařice u Dobrovice

15. 9. Trans Brody Zvole u Prahy

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *