Type to search

Rauchfuss dojel těsně druhý v první pouštní etapě

Bike Reportáže

Share

Peloton bikerů dnes odstartoval do první etapy náročného šestidenního závodu Garmin Titan Desert 2019. Se 109 km dlouhou tratí marockou pouští se nejlépe popasoval Josep Betalú ze Španělska. Na senzačním druhém místě dojel Čech Marek Rauchfuss. Jako první žena do cíle dorazila Anna Ramírezová, druhá skončila se ztrátou 44 vteřin Ramona Gabrielová.

Marek Rauchfuss

Josep Betalú se stal hrdinou prvního dne. Zvítězil navzdory defektu, který ho připravil o dvě minuty. Cyklista týmu Viorcam/KH7/Pasion MX dokazuje svou nadvládu v pouštím závodu. V posledních třech ročnících tu zvítězil a má doslova našlápnuto ke čtvrtému vítězství.

„Rozbil se mi ventilek, a když jsem se ho snažil opravit, ztratil jsem dvě minuty. Myslel jsem, že vítězství už je ztracené. Ale hodně mi nakonec pomohlo, že jsem dobře navigoval a zbytečně si nenajel,“ říkal lídr.

Pouhé tři vteřiny po vítězi první etapy přejel po spurtu cílovou čáru Marek Rauchfuss člen Kross/Bike ranch teamu, podporovaný zde platformou Škoda WeLoveCycling. A potvrdil tak očekávání, že patří mezi horké kandidáty na celkového vítěze. Průběh byl velmi vyrovnaný. Pár vteřin za nimi sprintovala další trojice bojující o poslední místo na pódiu. Druhé české želízko Filip Adel (Velsbike/Superior) měl technické problémy, dojel 26. a ztratil 30 minut 59 vteřin.