LOADING

Type to search

Ebike fest dá šanci vyzkoušet si dvě stovky elektrokol

Bike Aktuality

Ebike fest dá šanci vyzkoušet si dvě stovky elektrokol

Share

Elektrokola v Česku zažívají obrovský zájem. Jen loni se jich prodalo přes padesát tisíc a letošní zájem Čechů bude zřejmě ještě vyšší. Jenže jak vybrat to pravé? Pomoci může první ročník testovacího festivalu elektrokol Ebikefest. Koná se v Praze 4 – Krči o víkendu 18. a 19. května. Vstup i zážitky jsou zdarma.

Skládací, horská, městská, cestovní, celoodpružená… Elektromotor v náboji zadního kola, nebo raději středový elektromotor? Výběr ideálního elektrokola je komplikovaný. Obzvlášť pro ty, kteří jeho koupi zvažují, ale přitom na něm zatím ani neseděli, takže příliš netuší, co od konkrétního modelu mohou čekat.

Časopis BIKE, předchůdce našeho aktuálního BIKE guru připravil před třemi lety první rozsáhlý srovnávací test elektrokol v tuzemsku právě ve spolupráci s pořadateli festivalu. „Máme zkušenost, že sedmdesát procent našich zákazníků se na ekolo posadí teprve ve chvíli, kdy poprvé přijdou k nám do prodejny,“ říká Jakub Ditrich, dlouholetý propagátor elektrokol a majitel společnosti ekolo.cz.

Právě tento největší prodejce různých značek elektrokol v Česku se rozhodl uspořádat festival, na kterém si široká veřejnost bude moci vyzkoušet v reálném prostředí více než dvě stovky různých modelů a jednotlivých typů elektrokol odlišných cenových kategorií od přibližně dvaceti předních světových výrobců.

na nedávném veletrhu For bikes byl o elektrokola obrovský zájem

„Program festivalu je zaměřený hlavně na skutečný zážitek, který lze s elektrokolem dosáhnout,“ vysvětluje Jakub Ditrich. Organizátoři pro návštěvníky proto připraví dvě testovací dráhy na dohled Thomayerovy nemocnice v pražské Krči, konkrétně v lokalitě Zálesí, kde si bude možné kola vyzkoušet.

Necelý kilometr dlouhá trasa s převýšením přibližně čtyřicet metrů určená pro cestovní a městská elektrokola nabídne jízdu po městských komunikacích bez automobilového provozu. Trasa pro eMTB (horská elektrokola) zájemce o skutečný zážitek vyvede na tři kilometry dlouhý výjezd do nedalekého Krčského lesa, kde bude jedinečná šance naplno využít přírodního terénu s prudkými stoupáními, technickými pasážemi i adrenalinovými sjezdy.

„Na eMTB budeme v průběhu celého dvoudenního festivalu vyrážet ve skupině maximálně pěti zájemců a s doprovodem zkušeného jezdce, který bude výhody a samotné fungování horských elektrokol  vysvětlovat přímo v prostředí, do něhož jsou tato kola určena,“ dodává Jakub Ditrich z ekolo.cz.

Vedle testování elektrokol festival po oba dva víkendové dny nabídne i celodenní program, v jehož rámci se na pódiu se zajímavými radami vystřídají zástupci výrobců elektrokol, ale i různé osobnosti, které už trendu elektrických kol propadly.

Vstup na dvoudenní festival, který v Česku nemá svým zaměřením a rozsahem obdoby, je zdarma. Pět vylosovaných návštěvníků navíc získá poukaz na bezplatné vypůjčení elektrokola podle vlastního výběru na víkend. Akce se koná pod záštitou starosty městské části Praha 4 Petra Štěpánka.

EBIKE FEST

Kdy: 18. a 19. května (sobota 10.00 až 19.00, neděle od 10.00 do 17.00)

Kde: Praha 4, areál společnosti ekolo.cz a okolí

Vstup: zdarma

Doprava MHD: Metro C Kačerov a dále bus do zastávky Nemocnice Krč nebo Zálesí.

Web: www.ebikefest.cz

ekolo.cz je dlouholetým propagátorem elektrokol

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *