LOADING

Type to search

V rychlé pouštní etapě po dešti oba Češi dotahují

Bike Reportáže

V rychlé pouštní etapě po dešti oba Češi dotahují

Share

Čtvrtá etapa závodu Garmin Titan Desert 2019 byla rychlá i přes to, že její obtížnost byla hodnocená čtyřmi hvězdičkami z pěti. Vítěz José Lius Carrasco zvládl 119 km a 1031 výškových metrů za méně než čtyři hodiny, jeho průměrná rychlost byla přes 30 km/h. Čeští jezdci Marek Rauchfuss a Filip Adel zaostali o necelé čtyři minuty a vyjeli si tak umístění v elitní desítce (5., resp. 6.), celkově je Rauchfuss jedenáctý se ztrátou okolo šestnácti minut a Adel devatenáctý.

„Etapa čtvrtá slibovala 119 kilometrů a přesun z Merzougy do M Ssici (místo uprostřed ničeho). Včerejší večerní dešťík pokropil kromě naší haimy (byl to přísný odér) i pár písečných úseků na trati dnešní předháňky, takže se to tolik nebořilo. První hodinka byla dost bolavá. Tempo bylo doslova vražedný ‼️ a na čele zůstala skupinka asi deseti lidí, ve který jsem konečně figuroval. Yes!,“ pochvaloval si Filip Adel (Superior/Veslbike).

Jeho komentář pokračuje: „Pak následovaly dvě hodiny udržovačky, během kterých jsme projeli asi tak pět zatáček. Samozřejmě nechybělo závodění při odjezdu z občerstvovačky, to je jasný! Posledních třicet kilometrů mělo být dle mýho nalepenýho profilu na řiditkách trochu do kopce. No, nebylo. Začalo se nastupovat a borci, o kterých jsem celý den moc nevěděl, nadělili skupinu. V cíli na mě zbyl šestej flek, což je vlastně po zážitcích z předešlých dní docela fajn.“

Filip Adel

A pak přidává ještě pár zajímavostí a hodnocení: „Nebylo to sice náročný profilem, ale jsem docela slušně rozbitej. Nutno říct, že v etapě si dojeli pro druhej flek borci na dvoukole. Jo, odpárali mě z háku. To mi prostě přijde úplně crazy. Žádná technika, kopec a ani metr zábavnýho úseku. Čistě a jen power a tah po rovině. Pak je ještě dost zásadní umět zkrátit doporučenou trasu k checkpointu a necvaknout gumu o šutr při jízdě čtyřicítkou v háku…

Nebudem si nic nalhávat, zbývají nám dvě etapy do konce a docela se začínám těšit na svojí postýlku. Ale PS: I když to tak možná (určitě) vypadá, tak nejsem zlomenej! Svým způsobem si to užívám. „

Pau Salvá, který startoval do etapy v dresu lídra závodu, neměl dobrý den. Snažil se jet defenzivně, ale náznaky slabosti v jeho výkonu byly motivací pro jeho rivaly, kteří se svými útoky dlouho neotáleli. Mezi nejaktivnější závodníky, kteří vycítili příležitost získat drahocenné minuty na lídra celkové klasifikace, patřil například José Luis Carrasco, Josep Betalú, bývalý skvělý silničář Haimar Zubeldia i český závodník Marek Rauchfuss.

Marek Rauchfuss

Anna Ramírez potvrdila i dnes svou dominanci v ženské kategorii. V celkovém hodnocení vede téměř o deset minut před druhou Ramonou Gabriel, ale ani v ženské kategorii není nic rozhodnuto.

Ve čtvrtek na závodníky čeká nejdelší etapa 125 km s převýšením 1 535 metrů a v rámci ní zpestření s názvem Škoda Challenge – náročný čtrnáctikilometrový výjezd v první třetině závodu. Na toho, kdo zdolá stoupání nejrychleji, čeká na vrcholu bodová prémie.

elitní Češi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *