LOADING

Type to search

Rauchfuss s Adelem v poušti stále bojují, čeká je poslední etapa

Bike Reportáže

Rauchfuss s Adelem v poušti stále bojují, čeká je poslední etapa

Share

Dnešní královskou etapu dlouhou 125 km ovládl Francouz Sylvain Chavanel, bývalý profesionální cyklista s nejvyšším počtem startů na legendární Tour de France. I čeští bikeři v nejtěžší etapě prokázali své kvality. Filip Adel dojel na čtvrtém místě se ztrátou téměř tři a půl minuty na vítěze, Marek Rauchfuss byl v cíli o vteřinu za Filipem.

O vítězi se rozhodlo ve sprinterském souboji dvou jezdců, kteří využili svých navigačních schopností a trasu si dokázali 10 km před cílem trochu zkrátit. Chavanel se účastní závodu Garmin Titan Desert poprvé, ale dokázal se skvěle adaptovat na podmínky v poušti a s každým dnem se zlepšuje. Celý závod po 453 odjetých kilometrech stále vede Josep Betalú s náskokem téměř 3,5 minuty na druhého Guillema Muñoze, třetí Moisés Dueñas zaostává o další 2 minuty.

„Jsem moc rád, že jsem mohl závod Garmin Titan Desert poznat, je to neuvěřitelný zážitek. V úvodních etapách jsem pořádně pocítil náročnost jízdy v písečných dunách a trpěl jsem asi jako všichni ostatní. Den ode dne se ale cítím lépe a jsem rád, že jsem etapu vyhrál,“ řekl v cíli Sylvain Chavanel.

Čeští závodníci, oba s podporou platformy WeLoveCycling – Marek Rauchfuss (Kross/Bikeranch) a Filip Adel (Superior/Velsbike) jsou před poslední etapou na desátém, respektive sedmnáctém místě celkového pořadí.

„Dnes nás čekala nejnáročnější etapa ročníku. Součástí byl i Škoda Challenge segment – měřený 14 km výjezd v úvodní třetině etapy,“ popsal Adel. Nejrychleji se tu s kopcem popasoval Óscar Pujol, druhý nejrychlejší čas měl právě Filip Adel, který za Pujolem zaostal o pouhé čtyři vteřiny. Na vítěze segmentu čekala třiceti sekundová bonifikace v celkové klasifikaci a den v helikoptéře Škoda na posledním závodě Grand Tour, kterým je Vuelta.

krása pouště

„Většina dnešní etapy připomínala spíše silniční závod bez většího převýšení. Povedlo se mi vyhrát závěrečný sprint naši skupiny. Bohužel nám zase pláchlo dvoukolo, které má díky technické a profilové nenáročnosti značnou výhodu. O další dvě příčky mě připravili ještě dva jezdci, kteří si jeli do cíle z poslední kontroly svou vlastní cestou. Pěkný překvápko v cíli,“ podělil se o dojmy z pouštního závodu Filip Adel.

„Další šílenej den za náma. Zítra už se snad pojede „normálně“. Máme před sebou kolem 60 kilometrů, bude to rovina, takže bych nečekal, že v celkových výsledcích dojde k zásadní změně. Samozřejmě se ještě budeme snažit, ale myslím, že karty jsou už rozdané,shrnul Marek Rauchfuss.

Ještě se vrátil i ke středeční etapě: „Kopce se bohužel nekonaly, místo toho se jelo po rovině stylem nadoraz-pianko. Intervalovej trenink na 100 km Španělům asi sedí…nijak zásadní etapa po šutrech, štěrku, písku. Na 90. km se začalo jet, borci na tandemu vytáčeli přes 1000w ve chvíli, kdy jsem chytil defekt. V balíku jedeš kolem 35-40 km/h a kameny nejdou vždycky pohlídat. Dofouknutí bombičkou naštěstí stačilo a zamakal jsem zpět do skupiny. To už byly něktěří odjetý, takže v cíli alespoň pátej flek. Sspíme v údolí ničeho, ale kompletní mobilní zázemí nechybí. Jinak včera se přehnala celkem slušná bouřka a dost pršelo. Dneska foukal jen písek, ten už máme uplně všude…“

Také další dva Češi jedou dál – dnes byl Lukáš Mráz 70. a Bohuslav Bábor 105.

Anna Ramírez je bezpochyby další jméno, které nesmíme opomenout. Dnes vyhrála v ženské kategorii už svou čtvrtou etapu v řadě a otázkou tak zůstává, jestli dá v zítřejší poslední etapě šanci soupeřkám, nebo se bude snažit odejít ze závodu jako absolutní vítězka – všech etap a pochopitelně i celkového pořadí. Zítra by si tak mohla dojet pro své třetí celkové vítězství v závodě Titan Desert, triumfovala už v letech 2015 a 2017.

Více na https://www.titandesert.com/en/stage-5/individual

Adel s Rauchfussem

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *