LOADING

Type to search

Doběhni si na jedno aneb Pivní běhy startují

Outdoor Aktuality

Doběhni si na jedno aneb Pivní běhy startují

Share

Není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším (alkoholickým) nápojem Čechů je nepochybně pivo.

Ale jak jdou dohromady pivní mok a běh?  Pivní běhy, to je ideální kombinace sportu a tzv. iontového nápoje.  Nový seriál tří běžeckých závodů oslovuje milovníky běhu, krásné přírody i dobrého piva a dokazuje, že doběhnout “na jedno” může být krásný sportovní zážitek. První podnik se koná už v neděli (13. 5.) v krkonošské Horní Malé Úpě ve znamení Trautenberka.

Seriál zavítá do vybraných pivovarů a pohostí závodníky nejen parádním běžeckým závodem v přírodě, ale nabídne netradiční podívanou do výroben, hal, skladů a dalších běžně nepřístupných částí pivovaru a potěší ochutnávkou tradičního piva, a to jak na občerstvovačkách, na trase závodu, tak i před startem a v cíli! Záleží na každém závodníkovi, jak Pivní běhy pojme.  Ochutnávku, prohlídku, zajímavou historii nebo exkurzi nabídne každý z pivovarů dle své chuti! A tak stojí zato navštívit všechny zastávky série!

Nejrychlejší závodník si samozřejmě vyběhne hned celý sud, vítězové jednotlivých věkových kategorií získají stylové pivní i sportovní ceny. Kromě jistoty, že „běžím na jedno“, je pro všechny kdo úspěšně dokončí závod, připravena další naděje v osudí bohaté tomboly.

Každý ze závodů nabízí jednu trasu, a to na vzdálenost rovnu stupni místního piva, typického pro daný pivovar. V cíli pak závodníky osvěží lahodný pivní mok,  který odpovídá počtu naběhnutých, kilometrů v průběhu závodu. Výjimečnost jednotlivých závodů i celého seriálu je zaručena!

Série “Pivní běhy“ zavítá nejprve do Horní Malé Úpy do pivovaru Trautenberk, který se nachází ve výšce 1 045 metrů nad mořem, je nejmladším přírůstkem v rodině krkonošských minipivovarů. Pivo, které se zde vaří, je označováno pivem horalů.

Další zastávkou je pražský pivovar Hostivař, který úspěšně působí od roku 2011 a jeho pivo je mezi místními natolik oblíbené, že od roku 2017 má svého bratříčka H2 stojícího opodál.

Poslední zastávkou je pivovar Konrad v Liberci-Vratislavicích. Jeho historie sahá až do roku 1872. V průběhu svého působení své výrobky exportoval do Evropy i Spojených států. Proč se pivo zde vařené neprodává pod původní značkou Vratislav, ale pod aktuálním jménem Konrad, to si přijďte poslechnout s jedním čerstvě v cíli. Konradova jedenáctka zve všechny účastníky závodu zdarma také na prohlídku muzea historických vozů.

Celou sérii je možné pojmout jako tour po vybraných pivovarech a seznámení se s nimi (a jejich pivy), ale i jako ostrý běžecký seriál. Nejlepší běžci celé série budou vyhlášeni na Konradově jedenáctce!

děti s sebou… pohlídají si vás

Doprovodné závody dětí se rozběhnou každý závodní den. Tyto závody hostí lev Alex, maskot pořadatelské společnosti Topsports. Dobrá zpráva je, že všechny děti registrované online, mají startovné zdarma. Těšit se také mohou na zábavný – sportovní doprovodný program (šlapací káry, koloběžky, taneční show a další) na každé ze zastávek celé série.

Vice info na www.pivnibehy.cz 

Pivní běhy 2019

12. 5. 2019         Trautenberkova 13° – Horní Malá Úpa

15. 9. 2019         Hostivařská 15° – Praha              

10. 11. 2019       Konradova 11° – Liberec, Vratislavice

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *