LOADING

Type to search

Běhat jako Karel Hynek Mácha… to (nejen) nabízí Mácháč Run Fest

Outdoor Aktuality

Běhat jako Karel Hynek Mácha… to (nejen) nabízí Mácháč Run Fest

Share

V až nepřehledné nabídce běžeckých závodů svítí jako majáky pro správnou orientaci ty, které mají ducha, tvář i srdce. Kde se neměří podle davu na startu, výše startovného, nebo váhy igelitky narvané reklamními letáky. Celovíkendový zážitek (10.-12. 5.) slibuje Mácháč Run Fest. Teď už poosmé.

Nejen závodní potlach běžeckých fajnšmekrů v kraji Čtyřlístku v režii party Jana Vency Franckeho – ojedinělého úkazu zdejší vytrvalecké scény – triatlonisty, běžce i účastníka legendárního transaljašského puťáku Iditarod.

Hned druhý rok existence si jeho běžecký festival na břehu Máchova jezera vytvořil pevnou pozici v kalendáři i komunitu účastníků, která mu zůstala věrná rok co rok. Běžet se dá deset, pětadvacet nebo šedesát. Kilometrů. Jak je libo, forma, čas a chuť.

„Tam, kde borový zaváněl háj… To je jeden z veršů, které napadly Karla (Hynka Máchu), když pobíhal po zdejší krajině. Podle historických spisů víme, že byl vytrvalec, běhal bos, až do Itálie, a tak jsme se rozhodli navázat na jeho tradici,“ vzpomíná Venca Francke na inspiraci.

„Desítku jsme komplet překopali. Bude pěkná, náročná, zážitková,“ říká. Můžete mu věřit, neboť obklopen zdejšími lesy zde jinak jablonecký rezident po tři čtvrtě roku žije i s rodinkou, triatlonistkou Petrou Hostýnskou a dvěma malými dětmi.

„Šedesátka pak nabíáde všechno dohromady. Nejdřív se jde po trase desítky, pak pětadvacítky a nakonec přidá třetí okruh. Ta rozmanitá příroda se skalkami se vám bude líbit,“ dodává lákavě.

Program startuje už v pátek (10. 5.) prezentací v Aloha baru v rekreačním zařízení Karolinka, kde proběhne následně i besídka o Vencově putování Aljaškou. Běží se v sobotu – v 9.00 se vyráží na 60, v 10.30 na 25 a v 11.30 na 10 km. Večírek obstará kapela Super Hero Killers. A běhat se bude i v neděli, s bosou nohou, v 11 test na 1,5 km a v 11.45 na 7 km. Předpovědi počasí moc nevěřte, zdejší speciální mikroklima vytváří vždy lepší…

A čtyřlístková nabídka pro rodinku – přímo z kempu startuje zážitkový okruh s postavičkami kultovního komiksu, po Rychlých šípech druhého stěžejního na české scéně. Vedle v Doksech pak v Městské knihovně najdete muzeum Čtyřlístku – v sobotu je otevřeno od 13 do 17 hodin – to je tak akorát po doběhu a před koncertem…

Komplet info hledejte na http://www.machacrunfest.cz

v cíli tu zážitek zdaleka nekončí

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *