Type to search

Author Šela maratón měl 101 km. Vyhráli Stošek a Pichlíková

Bike Reportáže

Share

Jeden z nejprestižnějších bike maratonů domácí scény Šela s cílem na hradě Helfštýně se natáhl až na 101 km. A taky nabídl ve dvacátém ročníku společný pohárový závod českého i slovenského poháru. Skvělý comeback závodu po loňských problémech.

Skvělou jarní formu potvrdil Martin Stošek, člen týmu Vitalo Future Kristiána Hynka, který si poradil i se spořitelní převahou v elitní pětce, kde měla tři borce. „Naši kluci se brzy usadili v čele a snažili se spolupracovat. Nezbrzdil je ani defekt Matouše (Ulmana), který se brzy vrátil do skupinky,“ popisoval průběh šéf týmu Radim Kořínek.

Stošek dobře věděl, že finiš znamená prudké stoupání k hradu a tak se nesnažil zaútočit dřív. „Před nájezdem do singlů jsem trochu zaváhal, ale naštěstí jsem to sjel. Jsem rád, že jsem to zvládl hlavou, byl to první dlouhý závod letos. Moc dobře jsem se necítil, chvíli se jelo, chvíli ne. V závěru jsem si věřil, věděl jsem, kde útočit,“ říkal vítěz (čas 3:53:56), který se teď chystá na Capoliveri Legend Cup na Elbě.

Martin Stošek

Druhý skončil Tomáš Višňovský, který se dává dohromady po Cape Epic a třetí Matouš Ulman. Čtvrtý byl Michal Kaněra (Ghost) a pátá mladá spořitelní posila Filip Rydval. Pětinásobný vítěz Pavel Boudný v novém dresu EthicSport musel odstoupit vinou zlomené kliky.

Mezi ženami se poté, co se minulý týden na Kole pro život musela sklonit před Terezou Neumannovou, opět vrátila na vrchol královna posledních dvou sezon Jana Pichlíková, letos v dresu Kross/Bike ranch týmu. Na druhou Kateřinu Drhovou najela pětadvacet minut (vítězný čas 4:42:51)! „Letos tady první vítězství. Líbily se mi nový lávky pod viadukty,“ povídala.

Zúčastnilo se přes tisíc bikerů na třech délkách tratí, bohatý program rozšířil závod běžců na 11,7 km – vyhráli Jiří Klement a Kateřina Mitáčková. A nakonec tu ani nepršelo…