LOADING

Type to search

HusMuž duatlon otvírá sezonu obnovené české Xterry

Outdoor Aktuality

HusMuž duatlon otvírá sezonu obnovené české Xterry

Share

Populární duatlon HusMuž bude v sobotu 18. 5. prvním závodem Českého poháru v terénním triatlonu Xterra. Krásné a bezpečné tratě v okolí řeky Blanice, rodinná atmosféra menšího závodu a skvělé zázemí Boudy Josefa a Adélky se staly poznávacím znamením populárního otevíráku sezóny.

„Původně jsme chtěli udělat jen takový pouťák pro kamarády v době, kdy jsme nepořádali světovou Xterru. Postupně se nám to zvrtlo v regulérní závod, především proto, že za námi přijíždí pravidelně stovka kamarádů, závodníků,“ říká Michal Piloušek junior.

V loňském roce se do Čech vrátil elitní podnik Xterra světového poháru (letos bude mistrovstvím Evropy v přímém televizním přenosu), který se koná v nedalekých Prachaticích. I proto se původní triatlon HusMuž změnil v terénní duatlon.

František Bulava, legendární veterán

„Přišlo nám divné dělat dva triatlony na podobném místě, navíc skončil závod ve Žlutých lázních v Praze, který byl právě jediným terénním duatlonem v seriálu Xterra českého poháru, proto se letos už podruhé pojede HusMuž jako duatlon,“ vysvětlují pořadatelé. HusMuž taktéž otvírá obnovený seriál české Xterry.

HusMuž má od svého začátku výrazně lehčí obtížnost tratí i jejich délku oproti starší sestřičce Xteře. Cyklistická trasa vede většinou po štěrkových cestách a dobře sjízdných pěšinkách na náhorní plošině v okolí Křišťanovic a Hlásné Lhoty. Naopak oba běhy jsou poznávacím znamením závodu a účastníci se na nich musejí vypořádat se zajímavým převýšením i technickými úseky.

nádherná šumavská příroda

„Xterra je stále strašákem pro nováčky především kvůli technické trati MTB, proto jsme u HusMuže ubrali na kole a připravili naopak zajímavější tratě běhu, které jsou lákavé i tím, že první a druhý běh vedou po zcela jiné trati,“ dodává Piloušek.

Ikonickým místem, které dalo trati jméno, je přeběh přes zříceninu hradu Hus, zde se loni také rozhodoval závod. Cílem pořadatelů je především přilákat na start běžné amatéry a začátečníky. I přesto se každoročně sjíždí do Křišťanovic nejlepší čeští triatlonisté a duatlonisté včetně jmen jako Zadák, Holub, Bednarský, Cmunt, Petr nebo Jindra. I přesto pořadatelé stále trvají na tom, že závod má mít nenucenou atmosféru a především být víc pohodovým dnem, než jen vyhroceným kláním.

Hlavní trasa závodu se skládá ze 4 km dlouhého běhu, 24 km na horském kole a závěrečného 8 km krosového běhu. Nováčci si mohou vybrat také kratší trať sprint-hobby, která nabízí poloviční distance 2 km běhu, 12 km MTB a 4 km běhu. Kdo by snad chtěl jen běhat nebo jezdit na kole, tak může složit štafetu s kamarádem a rozdělit si závod mezi sebe. Pro děti v dopoledních hodinách pořadatelé připravili nefalšovaný duatlon, nejmenší děti do 8 let mohou závodit v běhu.

Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích se mohou těšit na hodnotné ceny od sponzorů, ale všichni, kteří doběhnou do cíle, získají originální dřevěnou medaili, pivečko a pestrou nabídku dobrot občerstvovací stanice made by manželky pořadatelů.

Kompletní informace, přihlášku nebo mapky tratí najdou zájemci na nových webových stránkách WWW.XTERRA.CZ nebo přímo na podstránce https://www.xterra.cz/cs/husmuz/ .

pořádný krosík

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *