LOADING

Type to search

Kulhavý prověřil novou trať evropského šampionátu MTB v Brně

Bike Aktuality

Kulhavý prověřil novou trať evropského šampionátu MTB v Brně

Share

„Jsem moc ráda, že má Brno takovou možnost pořádat evropský šampionát horských kol, moc se na to jako fanoušek cyklistiky těším,” řekla včera na úvod představení červencového mistrovství Evropy MTB XCO brněnská primátorka Markéta Vaňková. Což potěšilo i Jaroslava Kulhavého.

Moravská metropole bude ve dnech 25. – 28. července hostit historicky podruhé mistrovství Evropy horských kol v olympijské disciplíně cross country, a to po dlouhých 24 letech. A detailněji představila program a okruh šampionátu.

 „Od roku 2015 se zde konal Český pohár XCO, v roce 2017 jsme hostili Mistrovství ČR. Po loňském pohárovém závodu v červnu byla trať za pomoci města Brna kompletně přestavěna a zrekonstruována. Vznikla tak moderní Bikearena Anthropos. Není to jednoúčelová věc pro profesionály, ale celý areál slouží ke každodennímu využití. Jsem rád, že tam potkávám lidi na kole, kdykoli tam zajdu. Věřím, že Anthropos se stane novou sportovně-rekreační zónou pro Brňáky,” uvedl šéf pořadatelského týmu Luboš Vidlák.

Luboš Vidlák na trati

„Zítra můžeme odstartovat,” dodal. V minulém týdnu se těmito slovy rozloučil s delegací z Evropské cyklistické unie UEC. „Okruh je hotový, bude se už jen dolaďovat, teď začne kampaň, aby se místní o šampionátu dozvěděli. Odvedli jsme tam obrovský kus práce, na okruhu padlo 650 tun kamení, kterým jsme upravili a zpevnili jednotlivá místa. Okruh kopíruje trať z minulých let, novinkou je pouze kamenitá sekce Extrém. Upraveny jsou i průchody pro diváky.”

Na prvním představení okruhu nemohl chybět ani nejúspěšnější český biker Jaroslav Kulhavý, který dorazil stylově na bicyklu. „Trať znám z předešlých let, je hravá, rychlá a docela technická, mě se vždycky celkem líbila. Musím říct, že Luboš se svým týmem udělali obrovský kus práce, upravená varianta okruhu je super. Střídají se sekce, divácky je dobře postavená, není nebezpečná a odpovídá trendům, které byly vidět i v Londýně nebo Riu,” uvedl dvojnásobný olympijský medailista.

Kulhavý a Jobánek obhlížejí traily

„A souhlasím s tím, že by se na trati mohlo jet už zítra, je tam jen pár drobností, které je třeba doladit. Líbí se mi, že lokalita je perfektně dostupná z města a může se využít i dál pro další cyklisty, děti a hobíky.” Kulhavý pak na místě s lokálním matadorem Janem Jobánkem také otestoval některé vybrané pasáže brněnské Bikeareny Anhropos.

nastudovat stopu…

„Brno je město univerzitní, město vědy, město kulturní, ale málokdy uvádíme, že Brno je město sportovní. A to bychom chtěli změnit. A právě mistrovství Evropy nám zapadá do našeho projektu rozvoje sportu v Brně. Na jeho podporu jsme poskytli celkem 4 miliony korun. Věřím, že se dostaneme do povědomí dalších lidí a fanoušků, kteří uvidí nejen závody, ale nasají atmosféru Brna,” sdělila primátorka, která také prozradila, že se ráda prohání na svém trekingovém kole. “Ale spíš než terén vyhledávám cyklostezky. Zato moje děti jezdí na traily moc rády.”

Program šampionátu se rozjede už ve čtvrtek 25. 7. soutěžemi kategorie Masters, divácky velmi atraktivními štafetami a večerním zahajovacím ceremoniálem. V pátek uvidí diváci další kategorie Masters a také disciplínu Sprint Eliminator. Sobota a neděle pak už bude patřit juniorským kategoriím, závodníkům do 23 let a pochopitelně nejlákavější Elite. Dobrou zprávou pro fanoušky je vstupné zdarma po celou dobu šampionátu.

více informací čtěte i v novém magazínu BIKE guru číslo 3

Kulhavý bude hvězdou domácí Evropy

foto: Jaroslav Svoboda

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *