LOADING

Type to search

Kluk z plakátu Cink se před Novým Městem cítí nejlíp v životě

Bike Aktuality

Kluk z plakátu Cink se před Novým Městem cítí nejlíp v životě

Share

Ondřej Cink je tváří nadcházejícího světového poháru horských kol v Novém Městě. A hodně hlasitě se dere do pozice české jedničky. Jak vysoko myslí?

O víkendu jsi vyhrál závod bundesligy v německém Heubachu, obsazením hned další v řadě za světovými poháry, to potěší. V Novém Městě se jistě chceš ukázat?

Okruh v Heubachu mám rád a konečně jsem tam vyhrál (porazil Vogela, Marotta nebo Fumice, pozn. red.), i když byla šílená zima. Potěšilo mě, že můžu vyhrát start-cíl i z plného tréninku. V Novém Městě jsem nejlíp dojel čtvrtý, chci bojovat o nejlepší trojku. Cítím se teď nejlíp, co jsem se kdy cítil. Psychicky jsem na tom výborně.

S celou přípravou jsi spokojený, že?

V lednu jsem na Mallorce sice onemocněl, ale možná to bylo dobře, protože jsem si odpočinul před Cape Epic. Týdenní výpadek mi určitě neuškodil.

Také materiál se vylepšil.

Jsem spokojený s kolem Kross, s komponenty. Funguje to hodně dobře. Minulý rok mi kolo (Mondraker) nevyhovovalo geometrií ani komponenty, necítil jsem se. Teď se cítím komfortně a je to znát.

sezonu skvěle rozjel na Kypru

Teď startuješ do druhé sezony po návratu ze silnice, už zase na lepší pozici, tudíž s vyššími ambicemi?

Je to znát už i na menších závodech, které absolvuji před začátkem svěťáku, protože jsem na startu v první lajně a hned ten závod vypadá úplně jinak. Na svěťáku budu startovat v short tracku, kde je šance si vybojovat lepší pozici na startu. Minulý rok jsem se kvalifikoval až do posledních dvou, takže to je super. Jsem rád, že jsem si body vyjel zpátky. Ambice budou letos jiné.

Jak ti bude short track vyhovovat? Oproti loňsku z něho získává pozice do hlavního XCO čtyřiadvacet namísto šestnácti závodníků.

Je to spíše pro silovější závodníky. Já zase takovou sílu nemám. Mně vyhovuje cross country. Budu bojovat v short tracku o každou pozici, abych si vyjel co možná nejlepší pozici. Určitě nebudu jezdit o první trojku, na to jsou tam silovější a výbušnější závodníci jako Marrott a podobně. V minulé sezoně mi ale vyhovovalo, že jsem pak byl dobře rozjetý na neděli.

Tedy chystáš útok na pódium ve světovém poháru?

Záleží na trati. Nové Město nebo Andorra, tam budu mít vysoké ambice. Do top pětky bych chtěl být.

Také zkušenost s Cape Epicem tě jistě posune.

Vyhovovalo mi to. Dal jsem si pak odpočinkový týden, kdy jsem se jen vozil na kole. Cítil jsem se po něm fakt dobře, což přetrvává. Možná to bylo dané i tím, že jsme (jel s týmovým parťákem Španělem Montecónem, pozn. red.) tam vypadli hned první den z bitvy o celkové pořadí. Pak jsme jeli na etapy. A když bylo jasné, že to ten den nevyjde, tak jsme svěsili nohy a dojeli v klidu. Tudíž jsme ušetřili dost energie. Z tréninkového hlediska to bylo ideální. Kdybychom jeli o celkové pořadí, asi by tam zůstalo více sil.

na Sunshine Cupu s úsměvem

Jak sleduješ výkonnost van der Poela, který se teď po cyklokrosu a silnici chystá opět na horská kola?

Sleduji jeho výkony. Je neuvěřitelné, co předvádí v cyklokrosu i na silnici. Bajky jsou ale jiný sport, než ty dvě disciplíny. Už ho tu kluci dokázali porazit. Když byl unavený, dělal na horském kole chyby. Nejhorší by bylo jít na start s přesvědčením, že na něj nemáme. Každý se dá porazit.

Zasteskne se tobě po silnici?

Líbí se mi to pořád. Klasikářský závod bych si rád objel. Ale být v silničním týmu celou sezonu a objíždět dlouhé etapáky, to mě fakt nebavilo. Tudíž mi to nechybí.

Budeš se soustředit na světový pohár XCO a mistrovství světa, plánuješ i mistrovství Evropy v Brně?

Světák chci objet kompletní, Evropa je doma, to bude taky jeden z vrcholů. A pak mistrovství světa v Kanadě.

Tam budou mít premiéru i elektrokola a řada značek tlačí své jezdce, aby startovala jako například Specialized chce Kulhavého. Jak to máš ty, pojede se na stejné trati, čtyři dny před hlavním závodem elite…

Netuším, jak to bude vypadat. Já bych do toho nešel, na kole radši šlapu za svoje, moc se mi to nelíbí. U nás se o tom zatím nikdo nebavil, možná Maja Wloszczowska něco chystá… Je to logické, že z marketinkového pohledu to firmy zajímá a někteří závodníci to budou muset odjet. Přibyla nám další disciplína, ale doufám, že ji nebudu muset jezdit.

foto: Jaroslav Svoboda

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *