LOADING

Type to search

OUTDOOR GURU jaro cestuje ze sněhových štítů až na dno Grand Canyonu

Outdoor Aktuality

OUTDOOR GURU jaro cestuje ze sněhových štítů až na dno Grand Canyonu

Share

Je březen, nastal čas skialpů, konstatoval by Nepilův kokršpaněl Baryk, což se jeví příhodně pro otevření jarního vydání magazínu OUTDOOR GURU, který se právě objevil na pultech dobrých prodejců novin a časopisů.

Podstatná je ovšem především druhá část sdělení, která obstojí i sama o sobě. Kdo poznal, ví, z čeho se vyznáváme. Skialpy nabízejí totiž v současném světě až neskutečnou svobodu a volnost. Dojdete si, kdy chcete, kam chcete, jak (rychle) chcete. A pak si to sjedete. Kudy a jak chcete. Bez omezení jízdními řády lanovek a stopami, cestami nebo davy na nich, ani křehkým karbonovým párátkem anebo pevně připnutou těžkotonážní bufou pod sebou.

skialpy v Tatrách

Jen hory, sníh a vy. Případně parťák, kterého si do tohoto mikrouniversa sami vpustíte.

Skialpy vyžadují jistou zdatnost i znalost, poměrně nákladný materiál. Naštěstí. Proto ještě nějaký čas jistě zůstanou tak výjimečné. Přesto jsme jim věnovali, aspoň podle našeho mínění, méně prostoru, než si zaslouží.

Colin O´Brady

Ale potřebovali jsme najít místo i na Antarktidu, Indii, Grand Canyon, Schladming nebo… Horní Malou Úpu či Javořici. Na polárníky Colina O´Bradyho a Louise Rudda, dobyvatele Antarktidy, nebo bráchy Homoly z Wohnoutu, pozorovatele a šmejdiče nedotčených krajin. A taky testy oblečení do přírody.

Matěj Homola a Polib si dědu

Neboť všude je krásně. Venku, v každém ročním období, když se nadýchnete a vyrazíte. Začíná jaro, užijte si ho ze všech stran (i s magazínem).

Grand Canyon

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *