LOADING

Type to search

Kulhavý v Novém Městě nepojede

Bike Aktuality

Kulhavý v Novém Městě nepojede

Share

Elitní biker Jaroslav Kulhavý se kvůli přetrvávajícímu  zdravotnímu problému nepostaví na start Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. V neděli premiérový podnik seriálu v Albstadtu nedokončil.

“Je to pro mě samozřejmě nejhorší možný scénář, závod v Novém Městě patří každý rok mezi mé vrcholy sezony. Šance na dobrý výsledek je však letos minimální a fanoušci si také nezaslouží, abych závodil někde v hloubi startovního pole,” vysvětlil v tiskové zprávě své rozhodnutí olympijský vítěz, který má ve své sbírce kromě dvou olympijských medailí také všechny světové triumfy, které lze v cyklistice horských kol získat.

“Poslední týdny se mi zhoršil stav, který souvisí se zraněními, která jsem si způsobil v průběhu posledních let. Je to vcelku složitější na vysvětlení, každopádně mé tělo mě nepustí do maximální zátěže, ať už v tréninku tak v závodě.  Když jsem začal s intenzivními tréninky po Cape Epic, vše se ještě zhoršilo,” doplňuje Jaroslav Kulhavý, který nyní absolvuje intenzivní fyzioterapii a upravený trénink. 

„Jára pořád chce závodit na vrcholové úrovni, má motivaci vyhrávat i pomoci získávat cenné body pro náš olympijský tým,“ říká trenér Viktor Zapletal. 

„Základem ale je, aby byl na sto procent zdravý a mohl se v tréninku a v závodech spolehnout na své schopnosti, které potřebuje k odpovídajícímu výkonu. Teď tomu tak není, v podstatě už rok se potýkáme s komplikacemi. Rozhodli jsme se tedy, že následující týdny závodění pozastavíme, Jára podstoupí intenzivní léčbu a trénink a pokud bude vše probíhat podle plánu, měl by se objevit nejpozději 22. 6. na Mistrovství ČR v maratonu v Mostě, následně na Mistrovství Evropy v maratonu a týden na to by se vrátil do seriálu Světového poháru XCO ve francouzském Les Gets,“ doplňuje trenér.  

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *