Type to search

Ve Višňovce se jelo druhé kolo Bike ranch cupu

Bike Reportáže

Share

V neděli 19. 5. se konalo druhé kolo seriálu závodů XCO BikeRanch Cup o pohár starosty MČ Prahy 9. V dopoledních hodinách patřil park Višňovka dětem, ty neměly kategorie tradičně podle věku, ale podle velikosti kol na svých strojích. Byli jsme svědky tuhých bojů, kde si mladí závodníci nedali nic zadarmo.

Celkem jich dorazilo závodit 93 a na všechny po závodě čekaly odměny od Prima zmrzlina a perníky od Penam. Pro ty nejlepší samozřejmě nechyběly diplomy a medaile. O jejich chuti do cyklistiky vypovídá i fakt, že se několik z nich vydalo v rámci odpoledního programu i do závodu dospělé ligy D.

bezpečně až do cíle

Slunečné a teplé odpoledne vyplnily závody dospělých, kteří mají (stejně jako děti) kategorie trochu netradičně, a to podle výkonnosti. Začali ti nejvíce „hobby“ závodníci a pokračovalo se až po (skoro)vrcholové sportovce. Každá výkonnostní liga měla trať upravenou podle svých technických možností.

Závodní den vygradoval v 16.00, kdy odstartovala nejvyšší liga A. Zde byla k vidění plnohodnotná cyklistika v opravdu vysokém tempu. Podle předstartovních očekávání tvrdil muziku loňský mistr ČR U23 v olympijském cross-country Jaromír Skála (Mitas/Mercedes-Benz/Trek). Tomu chvíli sekundoval jen Jakub Šimek (Kross/BikeRanch Team), poté byl ale udolán a bral stříbro.  Stupně vítězů doplnil Lukáš Kindl (Cyclology Bike Culture). Nejrychlejší ženou dne se stala Kristýna Pejšová (Ghost Team).

Celkově se závodů zúčastnilo téměř 170 závodníků. Další kolo seriálu se koná v neděli  9. 6. 2019.