LOADING

Type to search

Králický horský půlmaraton ukáže příjemnější svahy

Outdoor Aktuality

Králický horský půlmaraton ukáže příjemnější svahy

Share

Již třetí variantu dechberoucí – obrazně i doslova – pouti přírodní rezervací po hřebeni Králického Sněžníku nabízí sobotní (8. 6.) třetí díl Mizuno Trail Running Cupu na Dolní Moravě. Zůstává půlmaratonská distance, ale s obroušenou profilovou zubaticí.

„Opouštíme extrémní pasáže, chceme víc běhat,“ vysvětluje Martin Dvořák, šéf pořádající agentury SportGroup. S profily posledních dvou let se tedy běžci loučili loni rekordy – Robert Heczko (1:33:41) a Taťána Metelková (1:50:38).

Jak se další ladění trasy z původní třicítky teď už pod sršatou Stezkou v oblacích (i na její vrchol se běhalo v zimním Běhu do oblak…) povedlo, můžete posoudit nejlíp sami. Norská předpověď hlásí na sobotu příjemnou teplotu okolo 20 stupňů a sluneční paprsky po ranní osvěžující přepršce.

Trať Kralického půlmaratonu tedy opouští úvodní brutální výstup sjezdovkou a vrací se do lesa, ke Slaměnce se bude šplhat vzhůru traily bikeparku. Vrcholová pasáž zůstává zachována včetně Sušiny (1 321 m) a technicky náročného seběhu kosodřevinou přes obnažené kořeny a skryté skalky do sedla Králického Sněžníku.

Nahoře ponechá v klidu hnízdící lindušku horskou a zamíří od Vilemínky vymletým korytem cestou dolů. Taktéž podél tady ještě říčky Moravy se sbíhá. Ale už bez závěrečného tříkilometrového úseku do kopce před cílem. Přesto tu nasbírá celkem 1 036 metrů převýšení.

Robert Krupička běží pro vítězství v roce 2017

„Začátek to je dobrý kompromis mezi dvěma minulými variantami. A konec, to nevím. Spoustě lidí se líbil, že je těžký, že se tam lámal chleba. Ale bez něho zase zmizí asfaltová pasáž,“ hodnotí změny domácí historický vládce zdejších tratí Robert Krupička.

Tentokrát si „rajblovat“ nohy, jak s oblibou říká, nebude. Neboť má za sebou nedělní prestižní závod Golden Trail World Series v baskických kopcích Zegama – Aizkorri (skončil 18. s odstupem 23 minut za fenoménem Jornetem). „Bolel mě bérec, přejezdil jsem to na kole, nic jsem v přípravě neztratil, ale poslední hodinu jsem zvadnul,“ komentuje svůj výkon. Teď se chystá do Mexika na dvě pětitisícové sopky.

Zato nebudou chybět další přední podorličtí běžci Radek Hübl, Miroslav Nemšák, Radka Faltusová a další, chystají se Poláci i Pražáci. Tomáš Maceček, vítěz prvních dvou závodů letošního MTRC a loni zde třetí muž, zatím v předběžné startovní listině není.

Děti nebo zbytek rodinky můžete vypustit na 5 km doprovodný trailík (nebo se na něj vydat všichni), tentokrát jde skutečně o plnohodnotný závod. A pak se vydat do Mamutíkova parku s největším modelem tohoto tvora na světě, 13metrová stavba má i vlastní tobogan! A přitažlivost už zmiňované Stezky v oblacích, zapíchnuté pod vrcholem kopce, potvrzuje téměř čtvrt milionu návštěvníků v prvním roce její existence…

Start je ve 12 hodin. Tradiční kvalitní závodnický servis obsahuje kromě cílového občerstvení a finišerské medaile i sprchu ve wellness hotelu Vista. Doprovodný program nabídne analýzu došlapu a výhodné ceny na sortiment japonské značky Mizuno nebo testování vozu Subaru Impreza. Na všechny, kdož dorazí vozem této značky, čeká VIP servis včetně startovného zdarma.

Více informací a přihlášky najdete na www.trailrunningcup.cz

kopce jsou tu řádné

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *