LOADING

Type to search

Zkuste si triatlon. Se školou i celou rodinou. Na Stříbrném rybníku v Hradci Králové

Outdoor Aktuality

Zkuste si triatlon. Se školou i celou rodinou. Na Stříbrném rybníku v Hradci Králové

Share

Stříbrný rybník u Hradce Králové je zásadním místem pro mnohé zdejší, nejen triatlonisty. Ale triatlonová tradice na půvabném místě na kraji Hradeckých lesů (mj. i zrodu světově proslulého Hip hop kempu) pořád žije. Jeden z dřívějších červnových pátků vždy patří závodnímu rumraji – teď 14. června – v duchu „sportu pro všechny“.

„Přijeďte si užít pohodový den v příjemném prostředí u vody s poznáním triatlonu. Plavat, jezdit na kole a běhat přece umí každý, my vám půjčíme materiál a vytvoříme závodní podmínky s číslem, depem, čipovou časomírou,“ lákají pořadatelé. A kdo by se přece jen nakonec neodhodlal zasáhnout do závodní vřavy, užije si atmosféru podél trati.

Nejprve dopoledne vypukne školní triatlon, závod pro školy, který místní triatlonisté založili pro poznání mladých nástupců. Jede se na čtyřech distancích podle věku (1.-3. třída má 30 metrů plavání – 1 km na kole – 500 m běhu, 4.-5. třída 100 – 4 – 1, 6.-7. 150 – 5 – 1,5, 8.-9. pak 200 – 7 – 2). Trať je bezpečně zajištěná, kde jinde najdete takovou příležitost? Žáci přicházejí samozřejmě v doprovodu učitelů, začíná se v 9 ráno.

Odpoledne v 16 hodin pak startuje veřejný závod na tratích 300 m plavání – 9 km na kole – 3 km běhu. Potkávají se zde bývalí členové klubu, kteří už mnohdy žijí jinde, ale stojí za to jim se sem vrátit aspoň při této příležitosti. Chybět nebude ani Jan Volár, český reprezentant z nedávného mistrovství Evropy v Nizozemsku, zde v roli pořadatele.

Jede se na zpevněných a rovinatých lesních cestách, můžete proto použít trekové nebo horské kolo. A kdo nemá, pořadatelé ochotně zapůjčí. Nepotřebujete profesionální vybavení, povinností je pouze přilba.

„Kdo pomůže s organizací školního závodu, dostane startovné na veřejný závod,“ láká Lukáš Netík, šéf pořadatelského týmu, sám, jak jinak triatlonista, účastník mistrovství světa Xterra na Havaji nebo pořadatel červencového závodu Xterra Czech tour na nedalekém rybníku Biřička.

Dříve se závodilo v režii zdejšího Labe tri klubu, který vychoval řadu předních závodníků, nyní pod značkou Topsports, organizující mnoho volnočasových aktivit po celé zemi.

Stříbrný rybník leží v městské části Malšova Lhota (silnice směr Běleč a Třebechovice). Zázemí závodů je umístěno v Topsports centru, v okolí je dostatek míst na parkování, jezdí sem i MHD autobus číslo 17.

Více informací najdete zde: www.skolnitriatlon.cz, přihlášky na veřejný závod pak tady: http://www.czechtriseries.cz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *