LOADING

Type to search

Bike guru 4 hledá vášnivou bike lásku. Která je ta vaše?

Bike Aktuality

Bike guru 4 hledá vášnivou bike lásku. Která je ta vaše?

Share

První olympijský vítěz v závodě horských kol (v Atlantě 1996) Bart Brentjes, nyní šéf nizozemského bikového týmu CST Sandd/Baffang,  se mě v rozhovoru při světovém poháru v Novém Městě zeptal: „Potřebujeme pořád víc? Nemůžeme být spokojeni s tím, že děláme na úrovni, na jaké si přejeme, to, co máme rádi?“

Ta slova podle něho platí pro celý bike svět a vlastně i pro náš časopis. Jeho letošní čtvrté číslo jsme připravili, jak nejlíp umíme a můžeme. Tady je malá ochutnávka.

Téma Nové Město obsahuje sérii článku z dějiště světového poháru na Vysočině, ale hlavně letošního epicentra českého bikingu. Potkali se tu všichni – nejlepší závodníci, obchodníci s velomateriálem, fanoušci, prostě ti, všichni (s) kolem. Byli jsme u toho a nasbírali pár zajímavých materiálů.

Marek Rauchfus, jeden z nejlepších tuzemských maratonců, tam chyběl, neboť jel Krále Šumavy… O své mnohostranné a pestré závodnické filozofii vypráví v rozsáhlém rozhovoru s příznačným názvem: Chameleon.

Marek Rauchfuss

A co se vrcholné cyklistiky týká, ještě jsme se věnovali dosud relativně neobjevenému etapovému silničnímu závodu Tour de California, který pro nás Evropany stojí tak trochu ve stínu Giro d´Italia. Zdeněk Štybar však potvrzuje, že ne zcela právem.

Pokračuje seriál Petra Letáka, představující fenomén endura, tentokrát se podíváme na velké závody, kde se ukazují největší hvězdy.

Tvrzení, že cyklistika je jen jedna doplňuje do mozaiky odvětví – dráha. Pořádná v Česku pořád chybí, ale už se to brzy (snad) změní. V běhu jsou dva projekty velodromů v Brně i Praze, kde se počítá i s hodinami pro veřejnost.

Velodrom v Brně, kdy se dočkáme?

Dále šlapeme v rytmu životního stylu na kole. Teodor Kováč spíše lítá, skáče a přistává, ale je to tak trochu umělec, své kousky na dirtovém kole předvádí i v cirkuse nebo se Salzburskou filharmonií.

To Jiří Sivák nikdy na velké scéně nezávodil, zato býval manažerem cyklistické Sparty a sbírá poštovní obálky i známky s cyklistickou tematikou z celého světa. Vlastní i unikát z Tasmánie z předminulého století…

Jiří Sivák a jeho radost

To reprezentační veslař Miroslav Vraštil se vydal ve stopách svého otce nejen v lodi, ale i v triatlonu. Oba společně absolvovali jako první český táta s klukem havajského Ironmana. Jak to dokázali, navíc Mirek mladší jen dva týdny po světovém šampionátu na lodi?

Cestovatelské tipy přinášejí čtyři reportáže – tu z ligurské Via Aurelia pořídili naši spolupracovníci ze Švýcarska, výborní bikeři Dave Spielmann a Filip Zuan. Podrobně jsme prozkoumali trasu etapové MTB Beskid Tour, vedoucí po území tří států. A kousek za hranicemi jsme s Bolkem a Lolkem prověřili traily v Bielsko-Biale. Podívali jsme se i za Traildoktorem do Jižního Tyrolska.

Author Magnum

Otestovali jsme spoustu oblečení a doplňků, ale hlavně čtyři kola – fully Lapierre Zesty a Stevens Jura, a pevňáky Pells Razzor a Author Magnum. Který si vyberete vy? Taky jsem řešili téma povolené rychlosti elektrokol, jste vyznavači evropského nebo amerického modelu?

Magazín Bike guru 4 seženete ve všech dobrých trafikách nebo můžete objednat na adrese distribuce@medialight.cz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *