LOADING

Type to search

GlemmRide Saalbach, parádní bike párty začíná

Bike Aktuality

GlemmRide Saalbach, parádní bike párty začíná

Share

Před pěti lety to byla Saalbachu/Hinterglemmu, v jedné z nejlepších bikových destinací Rakouska, pomenší Bike and Party. Nyní se chystá už jeden z nejlepších prázdninových bike festivalů pro elitní jezdce i celé rodiny. GlemmRide se letos koná od 3. do 7. července. Co všechno nabídne?

Zahájení obstará párty s živou kapelou Left Hand Right ve Spielberghausu ve středu večer od 19 hodin. Na druhý den se otevře Expo-veletrh se stánky a testovací stanoviště mnoha firem, na projetí pumptracková dráha a k tomu kursy jízdy na nejrůznějších kolech, nebo i cvičení jógy. A večer zase párty.

V pátek se tu objeví třeba Mike Kluge, bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu, později v roce 1993 zakladatel značky Focus, s nímž se budete moci projet na eMTB. Pokračují přednášky a testovačky, dětské školičky, rozjíždí se kvalifikace ve slopestylu za účasti patnácti elitních světových jezdců včetně českého bouráka Jakuba Vencla a závod na pumptracku. Přes den až do pozdního večera další koncerty a vystoupení DJs.

V sobotu přibyde ještě sjezdařský závod pro děti, večer se chystá finále slopestylu (o 15 000 eur!) a večer další parádní koncert s Masters of Dirt a Misantröpics. Všechny atrakce a stanoviště budou otevřeny i v neděli.

„Přijeďte, těšíme se na vás,“ láká už jen stručně Karin Pastererová, šéfka mediálního servisu festivalu i celého turistického regionu Saalbachu. Ten nabízí dlouhodobě 400 km bike tratí a trailů na 5 horách s 5 lanovkami ve výšce 1003 metrů nad mořem mezi Kufsteinem a Salcburkem, tedy ne daleko z Česka. A ubytovací kapacity zatím hlásí volná místa.

Na loňský průběh se podívejte zde: https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwChSKrScsKHfPdlRjnNxsjwXnG?projector=1

Pořadatelé chystají bohaté aktuální zpravodajství na sociálních sítích, naši čtenáři se mohou těšit na původní reportáž z místa v dalším vydání časopisu BIKE guru, který vyjde začátkem srpna.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *