LOADING

Type to search

Bike Ranch Cup pokračoval i o prázdninách

Bike Reportáže

Bike Ranch Cup pokračoval i o prázdninách

Share

Prázdniny se přehouply do své poloviny a s nimi i seriál závodů pro širokou veřejnost Bike Ranch Cup o pohár starosty MČ Praha 9. Na již čtvrtý letošní závod si našlo cestu téměř 150 závodníků a závodnic všeho věku i výkonnosti. Počasí vyšlo (jako už tradičně) na jedničku a díky slabšímu dešti v předchozích dnech panovaly na trati ideální podmínky.

Jak je zvykem, začínalo se od nejmenších dětí na odstrkovadlech a pokračovalo se až po dospělá kola, na kterých mladí bikeři předvádí výkony, za které by se nemuseli stydět ani dospělí hobby závodníci.

Ti ale dostali prostor až po poledni, kdy odstartovala výkonnostně nejslabší liga D. Součástí té je i závod žen, který ovládla mladá závodnice Hana Šindelářová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team). Druhá dojela stálice tohoto seriálu Jitka Pojkarová (Dexter Cycling) následovaná Markétou Kalinovou (Sporticus Team). Na bedně mezi ženami tentokrát chyběla Vendula Strakatá (Dukla Praha), která se momentálně zotavuje po závažné a náročné operaci. Vše naštěstí dobře dopadlo a Michal Douša se svým týmem alespoň poslali Vendy krátký videopozdrav přímo z vyhlášení.

Závod ligy A ovládl domácí Jakub Šimek (Kross/BikeRanch Team), který si tak pojistil průběžné vedení v seriálu. Na stupních jej doplnil Zbyněk Růžička (Ski Paudera Staré Splavy) a jeho týmový kolega Adam Lávička (Kross/BikeRanch Team).

Příští závod se koná 15.9. a je posledním „klasickým“ kolem seriálu a je poslední možností získání bodů pro velké finále (6.10).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *