LOADING

Type to search

V Livignu umějí závody na běžkách i v létě, schovali sníh ze zimy

Outdoor Reportáže Uncategorized

V Livignu umějí závody na běžkách i v létě, schovali sníh ze zimy

Share

I když venku panují stále letní teploty a láká to spíš k vodě, v italském Livignu už závodí na sněhu. Unikátní show se skvělou atmosférou pro fanoušky běžeckého lyžování a biatlonu připravili v centru městečka na kilometrové trati, která vyrostla díky speciální technice. Hlavní pozornost diváci upírali na souboj mezi biatlonovými královnami Lisou Vittozziovou a Dorotheou Wiererovou a závod lyžníků v historických kostýmech.

souboj biatlonových královen

V pátek 23. srpna se v Livignu poprvé mazaly běžky. Konal se tu totiž již tradiční závod 1KSHOT, na který se sjíždí elita běžeckého lyžování a biatlonu v čele s italskými reprezentanty.

Přestože ráno pokropil trať lehký déšť, pořadatelům se ji podařilo udržet v perfektní kondici. Podél ní se posléze rozprostřel dav fanoušků, kteří vytvořili vynikající atmosféru. Hlasitě pozvbuzovali závodníky a hnali je dopředu. První místa si v závodě v běhu na lyžích odvezli Švýcarka Fabiana Wieserová a Ital Mirco Bertolina, v biatlonu si pro první místo doběhl Saverio Zini z týmu Livigno a podruhé v řadě svůj trimf potvrdila Lisa Vittozziová, která sklidila zasloužený aplaus.

S ostatními sportovci a poraženou Dorotheou Wiererovou pak rozdávala autogramy, fotila se s fanoušky a ke svému vítězství uvedla: „Jsem šťastná, že můžu být v Livignu spolu s lidmi, kteří nás podporují celou sezónu. Letos jsem zatím ve výborné kondici a se svými trenéry se připravuji na vrcholnou akci příští sezóny, Mistrovství světa v Anterselvě. Můj osobní cíl je začít výborně ve Světovém poháru, čemuž chci podřídit celou přípravu.“

Večer se pak městem prohnal také pětisethlavý dav, který tvořili závodníci z osmi okolních okresů v převlecích a na starodávných lyžích oblíbeného závodu Pallio delle Contrade, a postaral se o perfektní zábavu.

Sníh se na akci podařilo získat pomocí techniky zvané snowfarm. Ta pracuje se speciální fólií, která nepropouští žádné teplo a udržuje nashromážděný sníh z minulé zimy v nezměněném stavu. Na přípravu tratě se ho spotřebovalo až 80 kubických metrů.

Nadšenci do běžeckého lyžování již vyhlížejí 19. říjen, kdy bude na okruhu oficiálně zahájena běžkařská sezóna. Milovníci sjezdového lyžování si pak počkají na 30. listopad, kdy současně proběhne i závod La Sgambeda, který je součástí seriálu světového poháru v běžeckém lyžování na dlouhé tratě Visma Ski Classics.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *