LOADING

Type to search

Pivní běhy pokračují v Hostivaři. Čeká patnáctka

Outdoor Aktuality

Pivní běhy pokračují v Hostivaři. Čeká patnáctka

Share

Dva fenomény – běhání a lokální pivovary dohromady vytvořily jedinečný koncept, seriál závodů Pivní běhy. Oba pojmy samostatně a v reálném provedení dávají pocit volnosti. A co jiného pojí dohromady běh a pivo? Myšlenka Pivních běhů je prostá, přeměnit prastarou lež „jdu na jedno“ v senzační realitu „běžím na jedno“.  Již 15. září chystají další zastávku v okolí pivovaru Hostivar v Praze.

Jak závody pojmete, záleží čistě na vás, protože občerstvovací stanice nabízí oba typy ionťáku – sladký i hořký. A tak je možné běžet na čas jako o život, anebo si užívat závodní trasu plnými doušky, povídat si s dalšími běžci a těšit se z každého uběhnutého metru i zastávky. Organizátoři odmění nejrychlejší běžce, ale i závodníky, kteří nejlépe odhadnou sami sebe.

Co to znamená? Hodnotné pivní i sportovní ceny dostanou kromě prvních třech žen a mužů v každé věkové kategorii také ti, kteří se rozhodnou běžet závod na pohodu dle svých možností a odhadnou co nejpřesněji svůj čas v cíli bez použití jakékoli měřící techniky.

Každý závod seriálu Pivní běhy také charakterizuje magické číslo – typický stupeň piva, datum konání závodu i počet kilometrů. V případě Hostivařské patnáctky je to závod dne 15. září na 15 kilometrů v okolí Prahy 15 a Hostivařské přehrady, který hostí pivovar Hostivar a kde na vás čeká za odměnu točené 15° pivo.

Vymlouvat se, že na závod jako občasný sportovec a milovník dobrého piva nepatřím, by byla škoda. Na rozdíl od řady jiných podniků Pivní běhy jsou určeny i pro naprosté začátečníky a navnadily nazout běžecké boty nejednoho hospodského povaleče. Jedná se o společenskou událost, příležitost se sejít s přáteli při sportovní události a zároveň u točeného zlatavého moku.

„Snažíme se závodní ochutnávkou přilákat k pravidelnému sportování širší spektrum veřejnosti a dokázat, jak je příjemné běhat pro radost. Názorně ukazujeme, že každý závod nemusí být „na krev“, ale že existují i ty s rodinnou atmosférou spojené s poznáním zákoutí republiky a ochutnávkou místního piva. Na každé zastávce seriálu má daný pivovar překvapení pro závodníky, které je v ceně startovného. Na Trautenberkově třináctce na Pomezních boudách v Krkonoších to byla prohlídka pivovaru s ochutnávkami. Jaké překvapení čeká závodníky na Hostivařské patnáctce, to se musí přijít přesvědčit sami,“ říká ředitel závodu Lukáš Netík.

Trauntenberk držel ještě v květnu pěknou zimu…

Jako je běžné si zajít na jedno, mělo by být stejně samozřejmé si zajít zasportovat. Ať už v jakékoli formě. „Když si člověk jde s chutí dát pivo, měl by mít na mysli, že především (!) sport dělá hezká těla,“ dodává s úsměvem šéf organizátorů.

Co nabídne trasa Hostivařské patnáctky? Krásnou trasu v přírodě a podél vodních toků, na které ani neuvěříte, že jste ve velkoměstě. Start je u pivovaru Hostivar 2, který vyrostl na Praze 15 jako mladší brácha Hostivaru 1. Vyběhne se přes krásný areál golfového klubu v Hostivaři. Milovníky piva v prvních kilometrech čeká občerstvovací stanice u Hostivaru 1, kde se budou moci posilnit na následující kilometry.

Trasa vede dále Hostivařským lesoparkem podél přehrady a z velkých cest se zužuje na pěšinky lemující meandry Botiče. Tudy zavede závodníky krásnou přírodou až do Újezdu. Fakt, že se vine stále podél vody napovídá jediné, bude to po rovině! V polovině trasy čeká další bohatě vybavená občerstvovačka, na které závodníci mohou doplnit energii a směle doběhnout do cíle v areálu Hostivaru 1.

Dětské závody se uskuteční před startem hlavního závodu a hostí je maskot lev Alex. Děti běží na limču a rozběhnou každý závodní den Pivních běhů. Startovné pro online přihlášené je zde zdarma. Vzdálenosti a kategorie budou upřesněny na místě podle počtu startujících, ale jedno je jasné – každý malý závodník se může těšit na krásnou medaili.

Startovné hlavního závodu, Hostivařské patnáctky, činí 350 Kč pro všechny online registrované závodníky, na místě 500 Kč. A proč se ještě vyplatí se přihlásit předem? Protože tito závodníci obdrží praktický pivní dárek – stylovou magnetku na lednici jako otvírák na pivo!

Nejrychlejší závodník si pak vyběhne hned celý sud, vítězové jednotlivých věkových kategorií získají stylové pivní i sportovní ceny. Kromě jistoty, že „běžím na jedno“, je pro všechny, kdo úspěšně dokončí závod, připravena nejen překrásná medaile, ale také bohatá tombola.

Poslední zastávkou Pivních běhů v roce 2019 je Konradova 11 dne 10. Listopadu v Liberci-Vratislavicích, kde závodníky čeká již třetí ročník terénního závodu s krásnými výhledy.

Ať vás běh na pivo baví a dokažte manželce či přítelkyni zcela nový rozměr hesla „běžím na jedno“. Tak poklusem na www.pivnibehy.cz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *